Přípravná fáze osobního rozvoje

Tato fáze je zrádná a můžete kvůli ní mít pocit, že to nezvládnete.
Přečtěte si proto, co se v této fázi děje a jak co Vám pomůže se jí prokousat.

Co můžete v této fázi prožívat

Už jste si udělali obrázek o tom, co je osobní rozvoj, jak funguje a jaké jsou jeho hlavní myšlenky. Možná už jste i viděli dokument Tajemství, shlédli pár videí s Duškem nebo si přečetli knihy jako Tajemství nebo Jak si správně přát od Pierra Franckha. To jsou určitě skvělé základy, protože všechny tyto informace jsou celistvé. Taky možná sledujete nějaké motivátory, kouče osobního rozvoje nebo máte na mobilu tapetu s nějakou motivací, přesto ale ne a ne se hnout z místa, protože:

V této fázi často nastávají jiné zádrhely. Sice už máte znalosti, se kterými se dá pracovat, ale nemusíte mít sílu začít dělat, co jste si již načetli a zjistili. Možná jste se (jako já před lety) rozhodli začít dělat něco se svým životem, až když se to doopravdy sesypalo a teď Vám:

 • Chybí dostatek energie
 • Nedokážete si najít čas
 • Chvíli praktikujete a pak zase ne
 • Cítíte se depresivně

Proto se tato fáze zaměřujeme především na to, abyste se posílili pro praktikování, které přichází v Akční fázi. Je totiž snadné vyčerpat své mentální rezervy, když nevíte jak na to. Problém pak nastává, kdy tento neúspěch vstáhnete vůči sobě, což je to nejhorší, co se může stát, protože pak to vzdáte a sami se sebou uzavřete špatnou dohodu o tom, že osobní rozvoj není pro Vás nebo nefunguje. Hrozná škoda kvůli tomu skončit. 

Vy víte, že všechno kolem osobního růstu k Vám mluví, takže je to správná cesta. To, že jste zatím někde zasekli neznamená, že to nezvádnete a proto je třeba se na to v této fázi zaměřit.

Pro návrat k navigačním kostičkám klikněte zde >>.

Co dělat, když jste v přípravné fázi

Pro Vás je v prvé řadě důležitá podpora a motivace - naděje. Vše má své řešení, všechny bouřky se jednou přeženou, co se nepovedlo napoprvé, povede se napodruhé, napotřetí... 

"Hlavně to nevzdat!"

O nic jiného nejde. Důležité je setrvat. Teď je dobré se zaměřit na:

 • Získání více energie
  Bez energie těžko uděláte první krok nebo vydržíte na nové cestě. Naučte se s ní pracovat, posilte se. S větší dávkou energie se i lépe zvládají starosti.
 • Zodpovědět si otázku, jestli již nebojujete s depresemi
  Depresí si ani nemusíte všimnout. Připlatí se jako kouř a najednou tam jsou. Berou Vám energii, schopnost správně regenerovat i vidět věci pozitivně.
 • Naučit se pracovat s časem
  Bez času jen těžko uděláte pokrok. Je třeba nevyhýbat se řešení toho, co Vás v životě trápí a zároveň si vždy najít čas na sebe. Pokud to neuděláte, nemusíte se dočkat žádného pokroku, ani kdybyste přečetli tisíce knih.
 • Naučit se samomotivaci
  Jde o houževnatost a motivaci. Pokud něco doopravdy chcete, pak Vás nezastaví ani padající meteorit. Váš život a Vaše pocity jsou to nejdůležitější, co máte. A život utíká.

Pracujte o samotě, nemusíte o tom, co pro sebe děláte s nikým mluvit. Pokud ale cítíte, že už si, například právě s depresemi, nedokážete poradit, pak určitě vyhledejte odborníka!! 

Netlačte na sebe. Raději udělejte 2 malé krůčky, než jeden velký, který se nepodaří a vrátí Vás za půl roku na začátek. Malé krůčky jsou v pořádku a dokonce jsou v této fázi žádoucí, protože sami sobě dáte důkaz, že dopředu jít dokážete. Myslete na sebe, takže dělejte co nejvíce věcí, které Vám dělají radost.  

Nemusíte tu být pro každého a nemusíte být k dispozici stále.

Mít čas pouze pro sebe je v pořádku. 🙂

Pro návrat k navigačním kostičkám klikněte zde >>.

Produkty, které Vám v této fázi pomohou

To, co Vám mohu já v této fázi nabídnout:

Ebook: 7 Úkolů pro Váš nový začátek

Pokud už máte pocit, že bojujete s depresemi, pak můžete využít tento můj ebook pro jejich zvládnutí. 

Ebook 7 Úkolů

Osobní konzultace

Pokud se nechcete probírat stohem literatury, klidně to můžeme probrat spolu a nastavíme kroky pro Vaši cestu bez čekání a přímo.

Osobní konzultace

Jak zvládnout všechno, co si naplánujete

Jednoduchá epříručka, která Vás provede základy práce s motivací, časem a energií, abyste tyto oblasti pozvedli jako celek a díky tomu na sobě dál úspěšně pracovali.

Vše zvládnout

O energii

Produkt připravuji, ale již se můžete podívat, co bude jeho obsahem po kliknutí na tlačítko níže.
Energie je ohromně důležitá, abychom vůbec dokázali udělat něco s vlastním životem.

PRODUKT PŘIPRAVUJI

Připravte se nezastavitelně jednat

Když Vás brzdí rozum, dostáváte se do role oběti nebo máte strach ze změny. Všechno toto je dobré mít vyřešené ještě před tím, než uděláte více v akční fázi. 

PRODUKT PŘIPRAVUJI

Slovníček pojmů osobního rozvoje

Základní orientace je důležitá. Podívejte se, jestli rozumíte pojmům, se kterými se operuje v osobním růstu.

Slovníček pojmů

Získejte infografiku a zhodnoťte si svůj život

Spolu s ní získáte také články, tipy a novinky na téma osobní rozvoj, které chodí každou středu.

Zůstaňte na vlně osobního rozvoje! 🙂

Vaše osobní údaje (jméno, příjmení a e-mailová adresa) jsou u mě v bezpečí a budu je, já Lenka Krones (Spurná), zpracovávat na základě vašeho souhlasu podle zásad Ochrany osobních údajů, které vycházejí z české a evropské legislativy. Stisknutím tlačítka vyjadřujete svůj souhlas s tímto zpracováním, potřebným pro odběr a zasílání mých článků, tipů a novinek. Svůj souhlas můžete kdykoli odvolat kliknutím na tlačítko Odhlásit v každém zaslaném e-mailu. Ochrana osobních údajů.

Kdo jsem a co dělám

Osobnímu rozvoji se věnuji od roku 2014. Byla jsem jako asi většina, nenapadlo mě řídit si svůj život, dokud jsem si neprošla depresemi. Všechno je to ale už za mnou a dnes se věnuji osobnímu rozvoji jak po stránce osobních životů, tak po stránce profesioální kariéry. Vše se vším totiž souvisí.
Více se o mně můžete dočíst v mém příběhu >>.

To, co ale vidím často s mými kienty je to, že se v osobním rozvoji ztrácejí. Proto přicházím z jeho rozložením na fáze, díky kterému se lépe každý dokáže zorientovat v tom, co právě potřebuje. Nemusíte přece číst vždy 300stránkovou knihu,
abyste našli svou odpověď. 

PROTO PŘICHÁZÍ FÁZE! 🙂