Fáze osobního rozvoje

Do osobního rozvoje se dnes pustil kde kdo a je všude. Je to na jednu stranu dobře, ale na druhou stranu je pak snadné se v osobním rozvoji ztratit. Můžete se dostat do fáze, kdy bude těžké rozhodnout, kudy se vydat. Mám si přečíst další knížku? Mám si zajít na nějaký seminář? Dokážu si vůbec pomoci sám/a? Moje odpověď: Dokážete si pomoci sami, když víte, kde zrovna jste a na co se tak můžete v sobě podívat. To je, věřím, dobrá zpráva? 🙂

Co jsou fáze osobního rozvoje

To, co s klienty řeším nejčastěji je to, že se na mě obrací, protože už neví, co mají dělat dál. Je to především tím, že neví,
v které Fázi osobního rozvoje se nachází a tedy, co by pro ně bylo nejlepší - kvůli tomu si pak nedokáží pomoci sami. Což je škoda, protože osobní rozvoj je poměrně intimní věc a většina lidí se s ním snaží poprat sama, jenže s s takovou už neví kudy dál. Proto jsem připravila Fáze osobního rozvoje, které Vám pomohou zorientovat se v tom, kde vlastně jste a co by pro Vás v tu danou chvíli mohlo být nejlepší. Uděláte si zhodnocení sami v soukromí a podle toho se zařídíte. Bez nikoho dalšího.

Fáze osobního rozvoje dělím na tyto čtyři:

1. Startovní fáze

Všude se o tom mluví, ale Vy se v tom všem hlavně teď potřebujete zorientovat.
Startovní fáze

2. Přípravná fáze

Ještě cítíte, že Vám plná akce není vlastní. Například Vám chybí energie.
Přípravná fáze

3. Akční fáze

Už Vás jen tak něco neodradí, tak se pouštíte do akce. Tady se však mohou objevit bloky.
Akční fáze

4. Fáze do hloubky

Zaměřujete se již konkrétně a do hloubky jen na některé životní oblasti.
Fáze do hloubky

Více o jednotlivých fázích najdete níže nebo stačí kliknout na jednotlivá tlačítka u ikonek.

Pro návrat k navigačním kostičkám klikněte zde >>.

Startovní fáze

V této fázi obvykle cítíte hlubokou nespokojenost a hledáte prostředky, jak zlepšit svůj život. S osobním rozvojem se teprve seznamujete, jste skeptičtí, potřebujete víc informací, víc důkazů, ale hlavně jasný impuls a pokyn, jak začít - jak to celé uchopit, abyste uspěli a nevraceli se na začátek.

Přípravná fáze

V této fázi se za celou svou éru můžete objevit víckrát. Klidně v některé části svého života půjdete z Akční fáze zpátky do Přípravné anebo se jednoduše ze Startovní fáze posunete přímo do Přípravné. V této fázi nejčastěji narážíme na problémy s motivací nebo s energií.

Akční fáze

Když se dostanete do této fáze, měli by Vám všichni uhnout z cesty. Jste vybaveni znalostmi, pokračujete přesně podle nejlepších plánů, tak co by se tady mohlo stát? Obvykle narazíte například na nějaký vnitřní blok. I akce potřebuje své znalosti. Vy už se však nedáte snadno odradit.

Fáze do hloubky

Už v tom umíte chodit. Ladíte k dokonalosti pouze některé části svého života - například finance, práci nebo vztahy. Neustále rostete, dál se učíte a zaměřujete se už do hloubky jednotlivých témat. Ladíte detaily jako třešničky na dortu

Test: V které fázi osobního rozvoje jste?

Kde se aktuálně nacházíte? Co můžete cítit a kudy se vydat? Co byste zrovna teď potřebovali?

To jsou důležité otázky, protože jsem mnohokrát v praxi viděla, jak se lidé v osobním rozvoji ztratili a to má negativní dopad. Buď se museli vrátit na začátek a ztratili tak nějaký čas, nebo hůř! Na osobní růst zanevřeli úplně. Což je ta největší škoda, protože s ním se můžete dostat přesně tam, kam potřebujete a ještě si u toho projdete například takovými věcmi, jako je umění samomotivace, zvýšení sebevědomí nebo dokonce i finanční gramotností.

Proto, pokud máte 30 vteřin, tak si projděte můj test se 3 otázkami a ten Vás navede přímo k Vaší fázi. 🙂

Získejte infografiku a zhodnoťte si svůj život

Kromě ní získáte také odběr všech novinek, článků a tipů, které chodí každou středu.

Vaše osobní údaje (jméno, příjmení a e-mailová adresa) jsou u mě v bezpečí a budu je, já Lenka Krones (Spurná), zpracovávat na základě vašeho souhlasu podle zásad Ochrany osobních údajů, které vycházejí z české a evropské legislativy. Stisknutím tlačítka vyjadřujete svůj souhlas s tímto zpracováním, potřebným pro odběr a zasílání mých článků, tipů a novinek. Svůj souhlas můžete kdykoli odvolat kliknutím na tlačítko Odhlásit v každém zaslaném e-mailu. Ochrana osobních údajů.
Reference

Budete první, kdo mi dá referenci k Fázím osobního rozvoje? 🙂
Bude to vypadat takto krásně, jako jsou příklady zobrazeny níže.

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Donec pellentesque velit a dolor fermentum, eget viverra risus finibus. Nam libero quam, imperdiet at magna vel, tincidunt elementum blandit quam tincidunt sem.
PetraFinanční poradce
Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Donec pellentesque velit a dolor fermentum, eget viverra risus finibus. Nam libero quam, imperdiet at magna vel, tincidunt elementum blandit quam tincidunt sem.
HonzaInformatik