Ženský princip v moderní ženě

14.12. 2016Lenka2258x

 Od minulého týdne jsem hodně přemýšlela. Nešlo to jinak. Pořád jsem si kladla otázku:

Jak mám vlastně uchopit ženský princip?

A co dál s tím mužským? Ovládám ho dobře, tak to přece nezahodím a nezačnu úplně znova? Nebo jo???

V mužském principu žiji už dlouho. Zařídila jsem si hypotéky, kupuji si auta, jezdím s nimi do servisu a plně ovládám internetové bankovnictví, time management nebo jsem tvrdý šéf, když je třeba. Nepříčí se mi zaplatit za kluka panáka a nevidím v tom problém. Neumím si říct o pomoc a raději si všechno udělám sama, protože se na sebe můžu plně spolehnout. A taková se přijímám. A přesto, že jsem to celá já, tak mi to škodí? Dlouho jsem nechápala.

Vůbec jsem nevěděla, jak to celé skousnout. Vždyť takovýchto silných žen je spousta?? A nemyslím si, že to z nich hned dělá čiré feministiky? Ženy jsou prostě silné. Přesto je nám bližší ženský princip. Ale co to má pro mě znamenat?

A tak jsem četla a četla a představuji se ženu, která je 100% ztělesněním našeho principu, jako vílu, která v lese při úplňku tančí nahá na louce, zpívá, je křehká, snadno se rozpláče, věje věnce z kvítí a je křehká jako obláček a je plná sebelásky. Říkám jí Astrála. 🙂

Tak, ale to nejsem já. A je mi jasné, že Astrála nemá v dnešním světě ani šanci na přežití?? Přesto vím, že ji potřebuji v sobě mít. Že potřebuji dělat věci po svém, potřebuji uchopit svou ženskou sílu a díky tomu budu šťastná a spokojená. Že potřebuji nechat věci, ať se dějí a ne pořád kopat do systému, co z něho vypadne. Co to skloubit?? Je to vážně tak šílená myšlenka, jak se na první pohled zdá?

Na co jsem přišla

Astrála v dnešním světě nemůže přežít. Ne, ve své 100% čisté formě. A my ženy, které si dokážeme všechno vyřídit a zařídit a víme, jak se mění kolo u auta a jak si do něj dolít olej a jsme mužům pracovně rovny, například na poli businessu nebo kariéry, takové ani být nechceme. Já nechci být Astrála. Takže co s tím?

Pak jsem v noci měla sen. Zdálo se mi, že jsem čistou ženskou esencí v náruči svého muže, který je dostatečně silný a schopný se postarat o mě a naší rodinu a já ho nechávám, aby byl zcela mužem. Ráda mu něco uvařím a vždy mu vyžehlím košile. A pak se něco stalo a můj muž se o nás dál nemohl starat! A v tu chvíli jsem byla zase tou, co jsem byla do teď. A vše do sebe zacvaklo! 😀

A TO JE ŽENA DNEŠNÍ DOBY

Milé, ženy a dívky! Nezapomínejte býti ženami v každé možné chvíli to jen půjde. Hluboce přijměte svoji ženskou podstatu, protože to jste prostě Vy!!! Milujte se a buďte k sobě laskavé, upřímné a uctivé. Naučte se přijímat dary a pomoc. Muži Vás za to budou milovat! Ale kdyby se, nedej Bože, někdy Vašemu muži něco stalo, co ho dočasně vyřadí (s důrazem na slovo DOČASNĚ), třeba nemoc nebo delší služební cesta, měly byste být schopny nosit v tu chvíli jeho kalhoty a postarat se o sebe i o rodinu.

Tohle si myslím, že je správná žena dnešní doby. Zná a plně přijímá svou ženskou stránku a jedná podle ní, přesto je dostatečně silná pro chvíle nepohody nebo nedostatku. Vždy DOČASNĚ! A stejně tak myslím, že je to dobrý přístup pro dnešní muže. Ať je velkým a silným mužem, který všechno zařídí a o všechno se postará, ale když byste byla Vy DOČASNĚ mimo dění, ať je schopen uvařit sobě a dětem, nezapomenout je vyzvednout z tréninku a ať si dokáže přežehlit košili a nevyhořet. 😀

Prostě si myslím, že to, že dokážeme druhého partnera zastoupit, nám jen nesmí brát tu naši vlastní, ženskou podstatu, což se často stává, zvlášť, když jsme dlouho samy. Pak je pro nás přímo divné poprosit někoho o pomoc a nebo nabízenou pomoc přijmout a nebo dovolit muži, aby se o nás chvíli staral on sám. Nesmíme se za svou ženskost cítit slabé, protože my jsme všechno, jen to ne!

Co myslíte? Dává Vám to smysl? Máte stejný pocit jako já, že samotná Astrála nemá v dnešním světě šanci na přežití a přesto svou Astrálu v sobě potřebujeme, abychom mohly naplno dýchat? A že přece můžeme být ženy plné naší, ženské síly a přesto se dokázat postarat stejně dobře jako muži? A nakonec:

DOKÁŽEME TO?

Jistě, že to dokážeme! Stejně tak, jako si jdeme za svými sny, stejně tak jsme schopny znovu objevit svou ženskou sílu a své sny mít o to dříve. Všechno se vším souvisí!

Když jsem prošla osobní krizí v letech 2010-2014, uvědomila jsem si, na čem doopravdy záleží a začala hledat způsoby, jak změnit svůj život. A našla jsem. Dnes mám vlastní systém osobního rozvoje a vítám na svých stránkách každého, kdo chce také žít život svých snů. Více o tom kdo jsem, zjistíte tady>>