Mateřství a osobní rozvoj

28.2. 2024Lenka264x

Mít dítě je nepřenositelná zkušenost. Co tedy přišlo po narození našeho syna, bylo pro mě nové, vzrušující a děsivé zároveň. Hodně jsem v těhotenství četla, protože když mám dost informací, intuice si v tom všem snadněji najde cestu (také to tak máte?). Jenže mým tématem je osobní rozvoj, takže jak se to projevovalo? Co jsem zjistila?

Základní pravidlo osobního rozvoje

Zopakujme si základní pravidlo osobního rozvoje:

„Převezměte zodpovědnost za svůj život.“

Jenže s miminkem, které si samo nic neudělá a je na Vás absolutně závislé, máte najednou krásnou, malou, úžasnou osůbku, ale taky máte zodpovědnost nejen za svůj, ale i za její život (sice dočasně, ale teď ano). A mně přišlo, že když je teď syn na světě, musím za svůj život tu zodpovědnost vzít dokonale a zcela z gruntu a to právě kvůli němu. Potřebuje mě silnou a vyrovnanou a to všechno toto pravidlo přináší, pokud je bráno správně a vážně. Jak se to tedy projevuje v životě, aby slova výše nebyla jen prázdná a abstraktní?

Toto pravidlo dává především sílu – když se spoléháte jen sami na sebe, najednou zjišťujete, co všechno zvládnete, co dokážete a Vaše sebevědomí i síla rostou a s tím vším i pocit svobody (nemusíte se na nikoho spoléhat). A to je v případě, když pravidelně vstáváte k malému miminku, opravdu důležité. Milionkrát se mi nechtělo, ale pak si říkám, kdybych byla svobodná máma (čest jim všem), musela bych vstát, i kdybych se měla plazit po zemi. Ony to zvládají, také to zvládnu. Nemusím si říkat o pomoc, to dám, je to má zodpovědnost ke mně i k synovi – můj a jeho život. A víte co? Posilovalo mě to každý den a zvládli jsme to krásně.

Čakry

Přirozeným porodem se absolutně a totálně aktivuje kořenová červená čakra, takže se dokonale uzemníte. I já se uzemnila. Dokonce tak moc, že jsem ztratila spojení s Vyšším já a Vesmírem a projevilo se to tak, že jsem se přistihla, že pár měsíců po porodu prožívám úzkosti. Uzemnění je fajn, je velmi důležité a co Vás dokáže lépe uzemnit než dítě, které existuje tady a teď v absolutní realitě a všechno s ním je dokonale skutečné? Zatím si nedokáži představit, že by existovalo něco s větší mocí na uzemnění.

Takže jsem musela řešit i toto. Pomalu jsem tedy začala čakry zase roztáčet, aktivovat a čistit a pomalu se síly vrací zpět. Pokud jste ale také v této fázi, nemusí to jít rychle. Já vím, co mám dělat a i tak mi to rychle nejde. Počítám tedy s dlouhodobým návratem a Vy s tím raději počítejte také, pokud jste novopečené maminky, ať Vás to nedostane do zbytečného stresu. Raději pomalu a jistě, než rychle a zbrkle.

Jak se to projevuje v životě: Nedokáži se pořádně, někdy vůbec, soustředit na vysílání přání, vytváření ochranných koulí, práci s vizualizacemi, meditaci… Taková ta klasická duchovní/mentální práce. Život se mi nijak nezhoršil, protože ho nám zaaretovaný díky psaným cílům (jak na to najdete tady >>) ale prostě mi to moc nešlo a dokud jsem si neuvědomila co a jak se mi děje, frustrovalo mě to a úzkosti byly zde.

Vlastní cíle

Nejdou ztratit ze zřetele. Je to obdobné jako se zodpovědností k nám samotným za náš vlastní život. Je čas na miminko a pak je také čas na náš vlastní život (vše vždy každý den). Pokud toto někdo ztratí z mysli, pak je velmi snadné ztratit i vlastní život. A on čas návratu do práce a k vlastnímu životu přijde, jenže pak může být těžké znovu ho začít žít. Toto souvisí také například se syndromem prázdného hnízda – lidé přestanou umět žít spolu jako partneři a až děti odejdou, život je prázdný, protože kromě dětí tam nic jiného nebylo – partnerský čas. 🙁

Já toto vyřešila po pracovní stránce tak, že když bylo synovi 6 měsíců, rozhodli jsme se doma s manželem, že si otevřeme malý eshop s nějakými radostmi a drobnostmi – krásné, snad i jedinečné, věci do vlasů (skřipce, scrunchie, sponky, gumičky…).

Šlo to pomalu, když jsem potřebovala spát nebo se chtěla víc věnovat synovi, udělala jsem to, ale nakonec to stejně přišlo! 🙂 A mám z toho velkou radost!!! Je to takové další novorozeňátko (pracovní), tak se, prosím, potěšte se mnou a pokud se Vám bude něco líbit, neváhejte si udělat radost a něco hezkého si kupte. 🙂

Děkuji Vám za přízeň a těším se v letošním roce na další spolupráci a věřím, že si užijeme nejen našich pokroků, ale také nějakou tu legraci. 🙂 Nevím, jestli zvládnu vytvářet články pravidelně každý týden, ale určitě se teď budeme potkávat častěji. Děkuji! 🙂

Vaše Lenka

Když jsem prošla osobní krizí v letech 2010-2014, uvědomila jsem si, na čem doopravdy záleží a začala hledat způsoby, jak změnit svůj život. A našla jsem. Dnes mám vlastní systém osobního rozvoje a vítám na svých stránkách každého, kdo chce také žít život svých snů. Více o tom kdo jsem, zjistíte tady>>