Umíte vyjádřit svá přání?

7.12. 2021Lenka394x

Všimněte si, že jako malí jsme s tím nemívali žádné problémy. Obecně děti nemají žádný vnitřní blok přímo vyjádřit, po čem touží. A také se jim díky tomu snadno kupují dárky. 🙂 Je to bezvadná vlastnost a já jsem nedávno přemýšlela nad tím, proč u dospělých vymizela.

Všimněte si, kolik dospělých nedokáže upřímně říci, co by si přáli, po čem touží, co chtějí. Kde se vzalo, že to nedokážeme a proč nedokážeme dohlédnout, jaké to pro nás má důsledky?

Vždyť, když si neřekneme, po čem naše srdce touží, nemůžeme to pak ani dostat. A to platí samozřejmě nejen o Vánocích. Neumíme si navzájem číst myšlenky, proto, pokud to nezazní nahlas, nestane se to. Nejhorší na tom asi je, že pak jsme to my, kdo nedostane pod stromečkem, co by si přál. Pak jsme to my, kdo si stěžuje, že nemáme, co chceme.

Není těžké říci, co vlastně chceme, jak se může z počátku zdát. Není ani problém v tom, že toho chceme hodně. Co se asi tak stane na Vánoce? Možná nedostaneme všechno, po čem jsme toužili, ale budeme mít pod stromečkem alespoň něco z toho, co jsme si přáli – to je přece velký úspěch.

Nejen o Vánocích „pište Ježíškovi“

Vyjádřit naše preference a touhy je důležité také ve vztazích – nejde jen o vyjadřování materiálních hodnot. Jak už jsem psala, nikdo naše myšlenky číst nedokáže a potom jsme, kvůli nevyjádřeným žádostem, zklamaní. Jenže jsme si to způsobili sami. Nebyli to ostatní. My nedokážeme říct, co je naše nej, ale jsme to pak my, kdo se uvnitř (někdy i navenek) zlobí za to, že jsme to od ostatních nedostali.

„Vždyť to přece měli vědět!“

A jak by to mohli vědět?

Proto se naučte psát dopis Ježíškovi a dělejte to nejen o Vánocích.

  • Nic se nestane, když ukážete prstem na věc a řeknete, že to chcete.
  • Nic se nestane, když řeknete partnerovi, jak chcete, aby věci byly.
  • Nic se nestane, když řeknete v práci, jak vidíte, aby věci byly.

Při nejhorším se nestanou, ale Vy jste pro to udělali maximum. Naučte se klidně postupně vyjadřovat svá přání, aby se mohla projevit. Lidé Vám vyhoví ve více případech, než byste čekali. Jeden sociologický průzkum testoval, kolik lidí Vás pustí ve frontě, pokud je o to požádáte. Pustí Vás 97 % lidí. Lidé jsou zlatí, pokud jim k tomu dáte prostor. Pokud neřeknete, že to chcete, neudělají to. To přece dává smysl. 🙂

A pokud se chystáte toho v životě změnit víc, tak věřím, že s blížícím se koncem roku se do Vás může vlévat nová síla to udělat. A můžete začít už dnes. Všem se nám blíží vánoční úklid, můžete ho letos udělat v duchu osobního růstu. To zvládnete jednoduše s mou příručkou Jak kolem sebe, tak v hlavě >>. Má smysl začít hned.

Přeji Vám dlouhý a krásný dopis Ježíškovi, který se splní. 🙂

Vaše Lenka

Když jsem prošla osobní krizí v letech 2010-2014, uvědomila jsem si, na čem doopravdy záleží a začala hledat způsoby, jak změnit svůj život. A našla jsem. Dnes mám vlastní systém osobního rozvoje a vítám na svých stránkách každého, kdo chce také žít život svých snů. Více o tom kdo jsem, zjistíte tady>>