Věrohodná výmluva vs. správná věc

23.8. 2022Lenka594x

Občas se mi stává, že klienti mají velice logickou a věrohodnou výmluvu na to, proč ještě neudělali něco se svým životem. Vždycky si v první chvíli říkám:

„Ano, to je pochopitelné.“

Ale pak si také říkám, že to vlastně nic neomlouvá (když svůj život nestaví do čela priorit). Je to prostě i tak špatně a jak už to tak bývá, nakonec je to vždy dožene. Sama z vlastní zkušenosti musím říct, že jsem to občas také udělala. Jenže ten pocit, že se to fakt jen snažím omluvit, místo, abych lépe pracovala například s časem nebo vlastní motivací, nic nezmění. Ten byl prostě pořád špatný.

Pocit ukáže, co je dobře a co ne

Je to ten nejlepší kompas. Výmluva – nevýmluva, ať je to sebelepší omlouvání, pocit řekne jasně:

„Je to chyba!“

Více bychom se měli naučit ve svých pocitech číst, protože díky nim je pak snadné rozhodování. Díky nim vždy známe cestu, i když se možná ukazuje na začátku nelogická, emoce ví, že na jejím konci je pro nás to nejlepší, i kdybychom si na ní měli projít údolím stínů (jak se říká).

Zkuste se sami zamyslet nad tím, kdy jste vymysleli dokonalé omluvení, proč jste neudělali to nebo ono, a přitom jste uvnitř věděli, že se vlastně jen snažíte zlepšit ten blbý vnitřní pocit. Nelynčujte se za to. To se občas stane každému. Jak jsem napsala, sama to ve své zkušenosti také mám.

Důležité pro Vás je pouze to, co uděláte příště. Někdy se přece jen stačí trochu hecnout a hned bude Váš pocit lepší. A jsme tu od toho, abychom se na škále emocí stále posouvali k těm dobrým pocitům. Nejsme tu proto, abychom se trápili, cítili strach nebo vinu.

Dopřejte si proto posun k lepším pocitům a zapomeňte na výmluvy. Když něco neuděláte, udělejte to příště a třeba i něco na víc. Vaše úsilí se zúročí. 🙂

Přeji Vám hodně dobrých pocitů bez výmluv. Váš život za to stojí. 🙂

Vaše Lenka

Když jsem prošla osobní krizí v letech 2010-2014, uvědomila jsem si, na čem doopravdy záleží a začala hledat způsoby, jak změnit svůj život. A našla jsem. Dnes mám vlastní systém osobního rozvoje a vítám na svých stránkách každého, kdo chce také žít život svých snů. Více o tom kdo jsem, zjistíte tady>>