Štíhlí lidé jsou úspěšní

9.1. 2017Lenka2224x

Tak se přiznejte, jak moc souhlasíte s tímto výrokem. Je tam alespoň špetka souhlasu? I kdyby to měly být kyselé hrozny, tak ta špetička souhlasu je v každém z nás. Ať už si to přiznáme nebo ne. To, že je to samozřejmě nesmysl, ale že to v nás přece jen vyvolává trochu souhlasu plného nechuti a odporu, je bohužel součástí této doby.

 

Teď po novém roce jsou plná fitka, největší prodej permanentek na cvičení a nejvyšší prodeje potravních doplňků na hubnutí. A je to tak každý rok. Lidé jsou sami se sebou nespokojení a to často bez důvodně. A to bez důvodně myslím tak, že jsou nespokojení jenom kvůli okolí. 

 

Jeden průzkum u žen prokázal, že mají šíthlost spojenou s úspěchem. Že si úspěch štíhlostí podmiňují – to bude možná ještě přesnější. A jak se to pozná? Takto:

„Kdybych byla štíhlá, určitě by neodešel za jinou…“

„Kdybych byla štíhlá, bylo by tak jednoduché se postavit před lidi a hovořit…“

„Jasně, že dostala tu práci, když je štíhlá. Kdybych já byla štíhlá…“ a tak dále, a tak dále.

 

A přitom je to úplně jinak! Ženy i muži nejsou neúspěšní, protože nejsou štíhlí. Ale proto, že sami v sobě někde vytvořili iluzi, že to spolu souvisí. A pak, když třeba vidíte Halinu Pawlovskou, jak se směje na celé kolo ve své talk show, tak si říkáte: „No, jo no. Jenže ona umí svoje kila nosit.“ Nebo něco jiného v podobném smyslu.

 

Průzkum nespokojenosti sami se sebou vs. časopisy pro ženy

A tak se zamyslete, proč jste nespokojení se svou váhou?

Kdy to vzniklo?

Kde to vzniklo?

Co ve Vás tu nespokojenost vyvolává?

Protože jestli je to pouze listování v ženském časopisu, nebo i v pánském pro muže, tak se sami nad sebou zasmějte, protože to je prostě nesmysl!!! 😀 V jednom krásném videu bylo nad ženskými časopisy jasně řečeno, proč tyto časopisy v ženách vyvolávají frustraci. 364 stránek z 426 všech stran byly pouze reklamy (85 %). Pak už to přece není žádný ženský časopis, ale pouze produktový katalog???

 

Desítky let jsou reklamy pro ženy založeny na tom stejném principu:

„Nejsi dost dobrá!“

„Je s Tebou něco špatně!“

„Dívka na obálce je hezčí než Ty…“

 

A přitom více jak 30 % žen, které čtou tyto magazíny jsou ženy přes 40 let. A kolik žen přes 40 let najdete v takovém časopise? Nula! Sice také číslo, přesto číslo jasně vystihující Vaš špatný pocit z Vaší pleti, postavy, vlasů… A i když Vám není přes 40 a nevypadáte jako modelka z časopisu, stejně ve Vás takový obsah zanechá stejný pocit vnitřní nedokonalosti. Proč?

 

Protože v časopise jsou modelky a průměrná modelka vypadá takto:

  1. Je jí 21 roků,
  2. váží o 25 % méně, než průměrná žena a
  3. je o cca 18 cm vyšší, než průměrná žena…

70 % žen se do 3 minut od začátku čtení takového magazínu, začně cítit provinile, zahanbeně a depresivně…

(Vážně?????? – Na video se můžete podívat tady. Je v angličtině.)

 

To snad nemáme za potřebí, ne???

Je prostě jedno, kolik Vám je. A je jedno, jestli to cítíte v sobě upřímně. Pohled na počítačem upravená těla a obličeje, která de facto neexistují, v nás nechávají díru, která jen rozšiřuje propast mezi naším tělem a vlastními, správnými pocity.

 

A to je nejhlavnější problém, se kterým se potýkají ženy, které se neustále snaží hubnout. A možná ani neví proč zhubnout chtějí. (Poznáte je podle těch, které za svůj cíl mají modelku na stránce, vytrženou z časopisu nebo na profi fotce i internetu.) Nejsou v souladu samy, se sebou. Ne nadarmo se říká, že hubnutí začíná v hlavě. Napřed musíte vědět proč. A to proč, musíte být Vy! Ne okolí!

 

Nevěřily byste, kolik žen chodí s problémem hubnutí na psychoterapie! Čím dál více! Ještě nepochopily, že jestli budou hubnout ze špatného důvodu, tak nikdy neuspějí! A neuspějí? Víte, kolik lidí doopravdy nezhubne a dostanou zpátky dříve nebo později svá zhozená kila a jo-jo efekt? Více, jak každý druhý! A proč? Jen proto, že dělali něco proti své přirozenosti. Zabývejte se proto svými pocity. Co Vám radí?

 

Vždyť každý muž Vám řekne, že sebevědomá a vyrovnaná žena bude krásná, i kdyby se potýkala s nějakým tím kilem navíc. Jde a vždy půjde o to, co vyzařujete! Co ve Vás budí krásu a sebevědomí. Co Vám dělá dobře. 🙂 Na každého čeká jeho láska, na každého čeká jeho štěstí, ale pouze, bude-li v souladu se sebou samým.

 

Ale abych se držela tématu hubnutí. Víte, co se nejčastěji stává ženám, které se přestanou úmorně lopotit za štíhlostí a začnou být v souladu samy se sebou?? Zhubnou! A to jednou provždy. 🙂 Lpění a chtění, které Vás vlastně nutí jít na vzdory překážkám, které Vás vyčerpávají a vyberou si brzy svou daň, jsou přesně ty věci, kvůli kterým pak slýchávám: „Přibírám i ze vzduchu, už nevím jak dál…“ 

 

Začněte dělat ke spokojenému životu zcela jiné kroky, než je hubnutí. Všimněte si, že štíhlí lidé, kteří mají stále stejnou svou váhu, tak dělají věci s lehkostí. Cvičí, protože je to baví. Dají si salát, protože jim chutná. Vy, jestli si raději dáte brambůrky a panáka, tak nejste v souladu s Vaším tělem. Proč? Protože Vaše tělo by nikdy nedovolilo, abyste jedli brambůrky a pili často tvrdý alkohol… 😀

 

Už Vám to dává smysl? Už chápete, kde je zakopaný pes? 😀 Své změny v cestě za svými sny můžte začít tady >>.

 

Přeji Vám hodně štěstí a úspěchů a hromadu zhozených kil, ale pouze v souladu sami se sebou! 🙂

 

Vaše Lenka

Když jsem prošla osobní krizí v letech 2010-2014, uvědomila jsem si, na čem doopravdy záleží a začala hledat způsoby, jak změnit svůj život. A našla jsem. Dnes mám vlastní systém osobního rozvoje a vítám na svých stránkách každého, kdo chce také žít život svých snů. Více o tom kdo jsem, zjistíte tady>>