Proč to sami sobě děláme?

31.5. 2021Lenka280x

Tahle otázka je velice silná, protože mozek na ni vždy odpoví. A pokud si na ni odpovíte, můžete změnit svoje chování, jako když lusknete prstem. Jestli pochybujete, o moci této otázky, podívejte se na jednoduchý příklad:

  • „Zase mám špatnou náladu, protože už zase přemýšlím, proč se ke mně kolega v práci zachoval, jak se zachoval. Pořád na to myslím, co to jako mělo být?“

V těch myšlenkách se utápíte. Nic se Vám nechce, tak akorát být zalezlí doma. Bere Vám to životní sílu. Potom si položte otázku, „Proč to sami sobě děláte?“. Jaké mohou být odpovědi v tomto případě:

  • Proč o tom pořád přemýšlím, když stejně nemůžu nic vymyslet?
  • Do hlavy mu nevidím a není tu, abych se ho na to mohla zeptat.
  • A bůh ví, že bych ani neměla odvahu se ho na to zeptat.
  • Proč dovoluji si tím kazit den?
  • Chci mít dál zkažený den?

Vždyť z přemýšlením o tom kolegovi, máte extrémně špatný pocit? Proč sami sobě děláme něco, co nám vlastně ničí život? Vždyť je to absurdní! Proto si položte tuto otázku, a hlavně si na ni odpovězte. Pak uvidíte, že pro Vás bude mnohem snazší přestat na to myslet nebo to dělat.

Na této snad planetě neexistuje nikdo, kdo by dobrovolně zvolil, že se dál chce trápit, dál se chce patlat v těch negativních emocích, aby mu bylo dál hůř a hůř. Protože pokud v těch myšlenkách zůstane, pak mu hůř a hůř bude.

Rozhovory, které nikdy nepovedete

Nezabývejte se nikdy ve své mysli tím, co by kdyby. Nikdy ji nezaměstnávejte rozhovory, které s největší pravděpodobností nikdy nepovedete. Nikdy sami sebe neobviňujte, ale ani neobhajujte, ze situací minulých. Ani v jednom případě to, co si sami sobě děláte, nedává ani za mák smysl.

Tato otázka Vám pomůže otočit myšlení. Když si totiž jednoduše odpovíte, že si děláte sami sobě něco nepříjemného, konečně to nejen pojmenujete, ale navíc si v tu chvíli naprosto jasně uvědomíte, že to nepříjemné si děláte sami a bude mnohem jednoduší se rozhodnout, že s tím chcete přestat. Postavíte se tomu, uvědomíte si totiž, jak moc je to celé na hlavu. Tady a teď. A věřte mi, že pokud sami sobě přestanete dělat nepříjemné věci, Váš život se zlepší vždy a okamžitě. Tato otázka Vám dá možnost volby, protože odpovědí si sami sobě nastavujete zrcadlo svého chování a můžete volit, jestli to dál budete dopouštět nebo končíte. Pokud byste přece jen chtěli zrcadlo od někoho jiného, neváhejte využít mých osobních konzultací.

Takže:

„Proč to sami sobě děláte?“

Vaše Lenka

Když jsem prošla osobní krizí v letech 2010-2014, uvědomila jsem si, na čem doopravdy záleží a začala hledat způsoby, jak změnit svůj život. A našla jsem. Dnes mám vlastní systém osobního rozvoje a vítám na svých stránkách každého, kdo chce také žít život svých snů. Více o tom kdo jsem, zjistíte tady>>