Extrémismus v osobním rozvoji

26.10. 2021Lenka679x

Osobní rozvoj je o hledání vnitřní rovnováhy a krásně to demonstruje každý, který jde z extrému do extrému.

  • Někde si přečte, že je důležité věnovat se svým snům – a tak to dělá tak na sílu, že se díky tomu začne ignorovat realitu a dělat, jako by to zlé, s čím se potýká, neexistovalo.
  • Začne praktikovat meditace a začne je provádět úplně všude, třeba uprostřed koncertu.
  • Pozná nové lidi a jedna z prvních vět, které o sobě řekne je, že na sobě pořád pracuje a pokud ostatní nejsou jako on, je povýšený…
  • Ale i naopak – čte neustále o osobním rozvoji, ale neudělá nic z toho, co se dočte. Vše to k němu promlouvá, ale stejně čeká, až zahřmí.

Extrémy jsou špatné v jakékoliv formě

I v osobním rozvoji jsou příčinou problémů:

  • Máte praktikovat, tedy provádět metody ke zlepšení? Ano, ale ne pořád, díky tomu můžete přijít o všechny dobré pocity, které jsou ale žádoucí a důležité.
  • Máte si dát dost času na svůj vlastní pokrok? Ano, ale ne zbytečně prokrastinovat a jen si tak omlouvat vlastní lenošení.
  • Máte se zabývat svými cíli? Ano, ale ne to dělat pořád a začít se ztrácet ve snovém světě…

Jak nebýt jako jedničky a nuly

Tak co nám může pomoci najít naši rovnováhu, abychom nebyli v extrému, který nás nedostane, kam potřebujeme? Řídit se pocity!!!

Vím, že v této době postavené na chladném úsudku a rozumu je to pro mnohé nepředstavitelné, přesto, kam nás ten rozum dostal? No, přece do fáze, ve které hledáme jiná řešení. 🙂 Takže, i kdybyste byli hodně prakticky a rozumově založení lidé, sami v sobě víte, že Vás osobní rozvoj láká a něco v něm na Vás promlouvá. To je v pořádku. A řídit se pocity, je také v pořádku. Pocity pomáhaly lidem do dnes přežít, tak proč se o nich dnes mluví, jako by to bylo něco špatného?

Zkuste více věřit svému úsudku, který vychází z toho, jak se cítíte. To Vám pomůže najít tu správnou rovnováhu. To Vám pomůže s orientací v tom, co už je třeba moc. Díky naslouchání vlastním emocím, se Vám mnohem snáz podaří najít si svou vlastní cestu za úspěchem. Své štěstí, radost a sílu na sobě pracovat. Pomohou Vám také se rozhodnout, co je pro Vás nejlepší. Některé životní cesty nejdou rozumově rozhodnout. Takže, co byste poté dále dělali? Naslouchat vnitřnímu hlasu v podobě dobrého pocitu, ale můžete začít hned a teď. 🙂

Emoce a rozum

Nebojte se zapojit své emoce. Vím, že je to pro ženy snadnější než pro muže, ale vím, že to není nic, co by mužům bylo zapovězeno. Tento vnitřní kompas máme všichni, jen jsme se ho naučili neposlouchat. A to neposlouchání nás dostalo na místo, kde jsme právě teď. Není čeho se bát. Pokud budete naslouchat správně, díky tomu brzy i sám Váš rozum dostane důkazy o tom, že to funguje a nebude Vám do toho tolik mluvit. (Rozum je děsný našeptávač. 🙂 Více si o něm můžete přečíst v mém dalším článku o strachu a rozumu >>.)

Pokud budete chtít hledat svou rovnováhu, výborně Vám na to poslouží můj Akcelerátor přání, protože Vám přinese spoustu věcí k zamyšlení v pozitivním duchu s aktivitami, které Vám dokáží zlepšit pocity prakticky okamžitě. Najdete ho tady >>.

Přeji Vám, ať najdete svou rovnováhu, aby se Vám podařilo zvládnout svět a život tak, abyste nalezli své štěstí, protože o to jde vždy. 🙂

Vaše Lenka

Když jsem prošla osobní krizí v letech 2010-2014, uvědomila jsem si, na čem doopravdy záleží a začala hledat způsoby, jak změnit svůj život. A našla jsem. Dnes mám vlastní systém osobního rozvoje a vítám na svých stránkách každého, kdo chce také žít život svých snů. Více o tom kdo jsem, zjistíte tady>>