Začátek mého psaní o úspěchu, štěstí a snech

7.7. 2016Lenka1403x

Nebyla to zrovna lehká a krátká cesta k tomu, že jsem se začala přemýšlet o tom, že budu své myšlenky publikovat veřejně. Jenže žádná cesta, která vede k úspěchu, není rovná a snadná. Vlastně bych řekla, že to je její hlavní znak.

Jak se můžete dočíst v celém mém příběhu O mně, tak to jednoduché nebylo a začalo to už v roce 1999. Pro management jsem se sice rozhodla už ve třetí třídě, když jsem viděla tatínka řídit firmu, ale až s nástupem na střední školu došlo na opravdové lámání chleba, jestli se touto cestou vydat. A pro mě to byla jasná volba – šla jsem na ekonomku. Po střední škole jsem pak vystudovala Management v podnikání, Podnikové finance a završila jsem svoje studium titulem MBA v oboru Executive MBA pro top management.

Nejvíce informací, které mne opravdu zajímaly, a díky tomu mi de facto usnadňovaly studium, jsem se dozvěděla až při studování MBA. A pořád jsem v sobě měla spoustu otázek, protože mi to přišlo málo.

Když dva dělají totéž…

Všichni znáte pořekadlo: Když dva dělají totéž, není to totéž. A ty rozdíly v manažerech a jejich schopnostech byly tak diametrální, že bych snad i uvažovala o nově vytvořené stupnici, pro měření těchto diferentů. Tak v čem je ten rozdíl?

Ve schopnostech zvládat vlastní obor to není. To je jasné. Určitě i Vy z praxe znáte někoho, kdo je ve vedoucí pozici a i přesto, že není např. tak technicky zdatný jako jiný kolega, jeho výsledky jsou naprosto ohromující a celkově přesahují ostatní.

Když jsem onemocněla, začala jsem hledat východisko, které mohu zvládnout sama a svou vůlí. Našla jsem. Pomalu jsem začínala nacházet klíčová slova co hledat a jak se zlepšovat a jak být úspěšná a jak se vymanit ze všeho toho špatného, co mě potkalo. A ta cesta se začala otevírat. Dostupných informací není mnoho. Není to nic, co by se na Vás valilo jako například příval špatných zpráv z televizních novin. Ale proč? Lidé chtějí být úspěšní? Proč se o to všechno, co jsem se naučila, co mi funguje jak v osobním, tak v pracovním životě, nepodělit? Proč nepomáhat??

Lidé se nechtějí o tajemství úspěchu dělit

A pak mi to došlo. Lidé se bojí dělit o svá tajemství úspěchu. Ale přitom je to velký nesmysl. Vždyť všichni přece netoužíme po tomtéž? Nechceme stejné pracovní místo, pracovat u stejné firmy, získat stejného partnera, auto… Dosaďte si co chcete.

A díky tomu jsem se dostala k tomu, že spojím své největší vášně a to management a tipy a triky jak být úspěšní a začnu s tím lidem jako jste Vy, pomáhat. Ale nemusíte být manažer, abyste u mne nalezli odpovědi na své otázky. Být úspěšný jako manažer souvisí s tím, jestli jste úspěšný i jako člověk. Tedy štastný člověk. U mne tedy věřím, že najdete odpovědi na svoje otázky a nové otázky, které mi budete klást povedou k dalším a dalším odpovědím a budu na tom pracovat pro všechny, kteří se rozhodli, že je na čase něco změnit. Uvidíme, kam nás naše společná cesta dále zavede. Věřím, že Vám pomohou také moje knihy, které mám v plánu napsat. Třeba o tom, jak si dát správně cíle, abyste uspěli v boji za splněnými sny. 

Vítejte na mém blogu! 🙂

Přečtěte si i další články. Stravte další příjemné chvilky, které Vás motivují a inspirují pro další Vaše kroky a činy ke štěstí.

Když jsem prošla osobní krizí v letech 2010-2014, uvědomila jsem si, na čem doopravdy záleží a začala hledat způsoby, jak změnit svůj život. A našla jsem. Dnes mám vlastní systém osobního rozvoje a vítám na svých stránkách každého, kdo chce také žít život svých snů. Více o tom kdo jsem, zjistíte tady>>