První 2 fáze osobního rozvoje

11.1. 2022Lenka251x

Při práci sama se sebou, ale i hlavně při práci s klienty jsem zjistila, že v rámci Osobního rozvoje se mohou lidé dostat do 4 fází. Vědět, ve které fázi zrovna jste je super v tom, že Osobní rozvoj jako takový nebo cíle jako:

„Chci změnit/zlepšit celý svůj život.“

Jsou dost neuchopitelné. Mnoho lidí má pocit, že neví, odkud má začít. Potom začínají číst knihy, které jim přichází do cesty, ale v mnoha případech je v nich popsán celý proces v základních souvislostech a jednotlivé kroky lidem snadno uniknou. Setkávám se s tím pořád. Proto jsem připravila rozdělení na fáze, aby pro každého, kdo si v tom bude chtít více udělat jasno, si to jasno mohl udělat během chvíle. Celý proces jsem rozdělila na čtyři fáze a dneska si představíme první dvě.

  1. Startovní fáze.
  2. Přípravná fáze.
  3. Akční fáze.
  4. Fáze do hloubky.

Startovní fáze

Je hodně důležitá, protože pokud se v této fázi udělá něco ne moc dobře, pak to lidi za čas vrhne na začátek nebo hůř, lidé ztratí víru, že osobní růst má smysl a to nejhorší:

Že jsou ztracený případ a jejich život zlepšit nejde.

A to není pravda a je to obrovská škoda. Vidět člověka, který kvůli prvotnímu zamotání se v celém procesu osobního růstu ztratí směr, který ho za pár měsíců vrátí na startovní čáru, někdy s ještě horšími pocity než na začátku, je velice smutné. A zbytečné. Více o Startovní fázi se dozvíte tady >>.

Přípravná fáze

Neměla by se přeskakovat. Hodně lidí jde ze Startovní fáze rovnou do fáze Akční a potom se stává to, že se musí vrátit. Obvykle neztratí víru, že věci fungují, ale obvykle ztratí sílu. Energii, nadšení, motivaci… Prostě si vyplýtvají mentální rezervy. V Akční fázi se totiž začínají objevovat Bloky našeho růstu a bez přípravné fáze se lidé zastaví a vrací se. Toto nepřidá našemu sebevědomí ani trošku.

Však si představte, že se rozhodnete, že si zlepšíte například kariéru. Máte teoretickou základnu, s neuvěřitelným nadšením se do toho pustíte, ale pak se jednoho dne (obvykle za pár dní), probudíte a najednou se Vám nic nechce. Už nemáte pocit lehkosti jako včera. Jako kdyby Vás někdo vysál až na dno. Více o Přípravné fázi se dozvíte zde >>.

4 fáze

Zatím jsem pro Vás nachystala první dvě fáze. Ostatní se ale také chystají a to včetně testu, který Vám jednoduchou cestou ukáže. Co v tuto chvíli můžete prožívat, co dělat a které produkty Vám mohou pomoci.

Pokud Vás zajímají i ostatní fáze, pak si určitě proklikejte vše, co je již nachystáno. Pomůže Vám s tím Rozcestník k fázím osobního rozvoje >>.

Věřím, že Vám orientace v Osobním rozvoji pomůže, aby Vaše cesta byla přímá. Čím méně se vracíme na začátek, tím lepší je náš pocit z našeho růstu, tím silnější jsme v našich kramflecích.

Zkraťte si svou cestu ke splněným snům. 🙂

Vaše Lenka

Když jsem prošla osobní krizí v letech 2010-2014, uvědomila jsem si, na čem doopravdy záleží a začala hledat způsoby, jak změnit svůj život. A našla jsem. Dnes mám vlastní systém osobního rozvoje a vítám na svých stránkách každého, kdo chce také žít život svých snů. Více o tom kdo jsem, zjistíte tady>>