To jak nahlížíme na naši minulost ovlivňuje naši budoucnost

21.3. 2018Lenka2967x

Naše minulost ovlivňuje naši budoucnost – bez debaty. To je celkém jasné. Když máme například z minulosti špatné zkušenosti, tak jsme v podobné situaci okamžitě ostražití a nebo, že se do něčeho dokonce vůbec nepustíme. To, jak vnímáme naši minulost, je o tom, jak dobře se nám bude dařit v budoucnosti. Čím více okovů a starostí, problémů, zádrhelů a nebo špatných zkušeností se v naší minulosti skrývá, tím sevřenější, úzkoprsejší a šedivejší bude naše budoucnost.

 

Proto je tak moc důležité, jestliže chce žít život svých snů, abyste se vyrovnali s minulostí. Nevláčet s sebou dál tu kouli u nohy. Nestát už k minulosti čelem a k budoucnosti zády. Nenechat se více brzdit něčím, co už nezměníte.

 

Vlastní sebemrskačství

Lidé jsou na celé Zemi jedinými tvory, kteří prožívají svoje bolesti a chyby více, než jednou. S každou vzpomínkou (což není nic jiného, než nevyrovnaná minulost, protože jinak bychom si na danou situaci ani nevzpomněli) prožíváme pořád dokola ty stejné, negativní, bolestivé a omezující pocity. Stále a stále dokola. Já tomu říkám sebemrskačství.

 

A toto osobní, vnitřní trýznění souvisí s tím, jak moc jste sami k sobě laskaví, jak moc dáváte sami sebe na první místo. Když se máte doopravdy rádi, dokážete se mnohem snáze rozhodnout, že už se dál trápit nenecháte ->

„Sami sebou se nebudete dál mučit!“

Nepřijde Vám vlastně úplně šílené, že vzpomínkami na něco příšerného trápíte sami sebe? Vlastními vzpomínkami. Nedělá to nikdo jiný. DĚLÁTE SI TO SAMI!!!

 

Zlomový bod

Já osobně, když jsem se na svá trápení podívala z tohoto úhlu, tak jsem měla okamžitě jasno! Sama sebe dál nehodlám mučit, jak bych to vůbec mohla sama sobě udělat??? A bylo to! Tohle uvědomění mi pomohlo udělat rozhodnutí, které bylo startem ke zvládnutí strašáků ve skříni, k prvnímu svobodnému a volnému nadechnutí a k nabrání hromady sil k tomu, abych si od života vzala všechno, po čem toužím.

 

Byl to zlomový bod. Nový start. Nové nabrání sil. Až po této zkušenosti můžu s klidným srdcem říct, že jsem si vzala do ruky svůj seznam přání a mákla jsem na něm a viděla velice rychle výsledky. Bylo to jako odrazový můstek do života, po kterém jsem tolik toužila. Přišla láska, peníze i vlastní seberealizace. Pak už to šlo ráz na ráz.

 

Mám jepičí paměť

Doma mi říkají, že mám jepičí paměť, ale já vím, že si jednoduše nepamatuju žádné blbosti a nebo starosti. Pamatuju si jen ty správné, dobré, pořádné věci, které ve mě vyvolávání motýlky v břiše. Zbytek se pro mě jednou stal a pak zase odešel a už se nikdy nevrátil. Už si nevzpomenu. Žádní strašáci minulosti, žadné nezpracované křivdy, nic a nikdo, komu bych mohla odpouštět. (Chcete vědět, jak odpouštět? Šup sem ») Podařilo se.

 

Doufám, že v mé zkušenosti uvidíte inspiraci. Pustit se do řešení minulosti je bolestivé a může to být i zdlouhavé, pokud k němu nepřidáte sílu rozhodnutí. Jestli chcete udělat svou tlustou čáru za minulostí a nadechnout se krásné budoucnosti, zkuste můj e-book 7 Úkolů, pro Váš nový začátek. Pracujte na sobě poctivě, přemýšlejte o sobě. Mějte své sny u sebe a mějte je konkrétní, jak jen to půjde. Zlepšení se dostaví. Vždy se dostaví, když to nevzdáte!

Když jsem prošla osobní krizí v letech 2010-2014, uvědomila jsem si, na čem doopravdy záleží a začala hledat způsoby, jak změnit svůj život. A našla jsem. Dnes mám vlastní systém osobního rozvoje a vítám na svých stránkách každého, kdo chce také žít život svých snů. Více o tom kdo jsem, zjistíte tady>>