Naučte se psychicky očistit

17.4. 2018Lenka2511x

Někteří si myslí, že nijak. Opak je pravdou – bohužel. A nebo spíše – Bohu dík. 🙂 Meditace a nebo i jen řízený odpočinek či psychická očista, jsou naprosto zásadní v tom, jestli v životě dosáhnete, čeho chcete. Proč? Protože bez těchto mentálních dovednosti (ano, umět správně odpočívat a provádět cílenou, psychickou očistu jsou mentální dovednosti) správně neregenerujete. Mentální sílu je třeba doplňovat úplně stejně, jako spánkem síly fyzické.

 

Čištění a dobíjení

Spánek pomáhá, ale starosti se z hlavy jen tak nedostanou. Ráno navážete na to, na co jste mysleli večer. Jediné, v čem může nastat rozdíl je, že jestliže jste se vyspali dobře a do růžova, pak se Vám ráno budou zdát večerní starosti malichernější. Přesto stále zůstanou a Vy se k nim budete v mysli dále vracet. To, že se starosti z večera do rána obrousí, je způsobeno tím, že máme ráno více fyzické síly, než večer. Z tohoto poznatku pak vychází staré dobré rčení:

„Ráno moudřejší večera.“

 

Proč vede „ooooohm“ k úspěchu

To samozřejmě přeháním. Netřeba provádět meditační „ooohm“ na to, abyste se správně psychicky očistili. Těch metod, které můžete použít, je hromada. Důležité je, je hlavně provádět! Profese, které hodně trpí na nedostatek psychické očisty, jsou všechny, ve kterých se hodně setkáváte s lidmi, ale také ty, kde například za den tolik lidí nepotkáte, ale máte na svém pracovišti někoho, kdo si notoricky stěžuje…

 

Češi si hodně stěžují. Jsme 4. nejnegativnější země na světě. O to víc musíme dbát právě na tu naši psychickou hygienu. Jestli ne, budujeme si sami v sobě bloky – protože všechny potlačené emoce a nezpracované myšlenky tyto bloky vytvářejí. Čím dál tím více na sebe budeme přejímat emoce ostatních. Oni si uleví a nám se přihorší. A tím jsme u toho, proč neprovádění této očisty vede k neúspěchu. Bloky jsou přece to, co nám brání v úspěchu. Staví v nás bariéry pokroku. Ať už je to:

  1. Strach z úspěchu.
  2. Špatný vztah k sobě samým.
  3. Nízké sebevědomí a nebo
  4. obava otevřít se potencionálnímu partnerovi…

 

Jak se očistit

V prvé řadě experimentujte – každý jsme jiný. Máte však z čeho vybírat. Já můžu doporučit:

  1. Klasické meditace – Třeba pravidelné dýchaní a k tomu poslech tibetských mís. (Nedoporučuji dlouhé vylehávání ve vaně. Sociologistické průzkumy ukázaly, že ženy, které se hodně koupou, se cítí více samy než ty, které se jen sprchují. Sama za sebe mohu říci, že tento průzkum má pravdu.)
  2. Psaní deníku – Vypsat se a uvolnit svou mysl je pro mě jedna z nejúčinějších metod vůbec.
  3. Rituály – Posílení psychiky za pomocí fyzického rituálu je staré, skoro jak lidstvo samo. Dneska nám to sice může připadat zastaralé, ale logicky měli lidé dříve sami k sobě blíže a tak tyto techniky jsou stále vysoce účinné.
  4. Vypovídejte se – Sdílená starost je poloviční starost. Mluvte proto i Vy s někým, komu věříte.
  5. Dopřejte si zdravý vzduch – Okysličení mozku pomáhá s nápady a myšlenkami vůbec.

 

Najdete samozřejmě i další různé metody. Stejně tak jdou techniky i různě kombinovat. Někdy se Vám více osvědčí vymluvit se z pracovních starostí a na zábrany v lásce si udělat rituál. Jindy pro Vás bude vhodnější vypsat se ze všeho a pak si zajít do přírody, kde dokončíte celou mentální očistu. (Na vzduchu jsme schopní snadněji dokončit myšlenky a ty, které dokončíme, jsou doopravdy hotové a vypouštíme je, protože už máme řešení a nebo jsme k nim už zaujali nějaký postoj.)

 

Mentální síla

Hlavně si nějakou svou metodu najděte. O blocích jsme si toho řekli už spoustu, přesto je psychická hygiena stále důležitým tématem. Je jedno, čeho si přejete dosáhnout, pamatujte na dobíjení mentálních rezerv, pomůžete si zase o velký krok kupředu a to prostě platí pro všechny sny. Uvidíte sami, jak se Vám začne lépe fungovat ve prospěch Vašich cílů, když budete zdatní jak fyzicky, tak psychicky. 🙂

 

Jenom u mě můžete využít ebook 7 Úkolů pro Váš nový začátek, který Vám pomůže vyrovnat se s minulostí a posílit sebevědomí a nebo Akcelerátor přání (do konce dubna stále platí slevový kód JARO2018, se kterým získáte 20 % z ceny dolů), který Vás ukotví ve středu Vašeho života, pomůže Vám najít svou rovnováhu a naučíte se s ním vědomě žít, užívat a prožívat. Možností je spoustu, jen si, prosím, najděte to, co je pro Vás nejlepší. Nebojte se experimentovat. Poslouchejte svou intuici a nevzdávejte se! Někdy to prostě trvá, než se dostaví první výsledky, přesto Vám můžu slíbit, že se dostaví. 🙂

 

Přeji Vám hodně sil a krásné jaro. 🙂

 

Když jsem prošla osobní krizí v letech 2010-2014, uvědomila jsem si, na čem doopravdy záleží a začala hledat způsoby, jak změnit svůj život. A našla jsem. Dnes mám vlastní systém osobního rozvoje a vítám na svých stránkách každého, kdo chce také žít život svých snů. Více o tom kdo jsem, zjistíte tady>>