Kolik tváří má Vaše svoboda

16.8. 2022Lenka126x

Hodně lidí vnímá svobodu především jako život v demokracii. Ale skrývá se za ní mnohem víc. Můžeme žít ve svobodném státě a přesto se tak vůbec nemusíme cítit. Například se můžeme cítit svázaní vlastními poměry. Nebo pocitem, že se nemůžeme vyjádřit takoví, jací jsme. Nebo prostě jen tím, že si nemůžeme dovolit, po čem toužíme. Svoboda má mnoho tváří a já věřím, že pro každého z Vás bude znamenat její vyjádření i další věci než ty, které jsem popsala výše.

Nové téma

A tak se stala svoboda mým tématem poslední doby. Nejčastěji se však potkávám s tím, že lidé nemají finanční svobodu. Že si prostě nemohou koupit, co by si přáli. A přitom nemají žádná přehnaná očekávání. Nechtějí vilu jako mají dolaroví milionáři v Los Angeles nebo auto za 7 milionů. To vůbec ne. Mají naopak krásná, skromná přání, která vyjadřují více, než jen prestiž. Chtějí například dopřát dětem bezpečný kočárek nebo kvalitní vzdělání, nebo chtějí dopřát svým nejbližším krásnou dovolenou, o které jsou přesvědčeni, že si tam krásně všichni odpočinou pro další práci.

Většina lidí žádné hlouposti hladící jejich ego nechce a to je úžasné. Přesto si to nemohou dovolit. Potom je to vede k tomu, že sami se sebou uzavírají špatné dohody na téma peněz (pokud jsou peníze Vaším tématem, mrkněte sem, co pro Vás mám >> a vyberte si Finance/peníze).

Vyjádřete se

I když už lidé vědí, kdo vlastně jsou, a hodně z nich jsou si věrní a podle toho také jednají, stejně občas mají i tací lidé problém vyjádřit například svá přání. Říci si, co doopravdy chtějí. Velice často je to otázka sebevědomí, které je brzdí. Jenže tato brzda ovlivňuje i jejich pocit svobody. Pořád tam někde uvnitř totiž straší pocit upozadění. Nemoci se otevřít naplno. A přitom i sociální průzkumy dokázaly, že pokud žádáme, tak dostáváme z více jak 60 %. Vlastně nikdy nemáme co ztratit, můžeme takovým vyjádřením pouze získat. Buď to dostaneme a je to úžasné nebo ne a tak se náš stav nezmění – nepohoršíme si.

Co tedy pro Vás znamená svoboda? Kde všude ji cítíte? Cítíte třeba svobodu v tom být stále tím, kým doopravdy jste? Jak jste na tom s tou finanční svobodou, kterou jsem popsala výše? A co Vaše přání? Vyjadřujete jasně a nahlas, po čem toužíte nebo to jen šeptáte po větru Vesmíru? 🙂

Přeji Vám co nejvíce svobody po všech stránkách, kde ji jen chcete mít a kde si ji zasloužíte mít. 🙂

Vaše Lenka

Když jsem prošla osobní krizí v letech 2010-2014, uvědomila jsem si, na čem doopravdy záleží a začala hledat způsoby, jak změnit svůj život. A našla jsem. Dnes mám vlastní systém osobního rozvoje a vítám na svých stránkách každého, kdo chce také žít život svých snů. Více o tom kdo jsem, zjistíte tady>>