Kéž jsou všechny bytosti šťastny

4.10. 2022Lenka736x

Zaznamenali jste před pár lety tuto billboardovou reklamní kampaň? Já ano (vídala jsem ji hlavně kolem D1) a musím se přiznat, nedávalo mi to tehdy nijak extra smysl. Přišlo mi to jako kdyby se někdo tak trochu zbláznil. Ale co jsem musela uznat už tehdy, bylo, že to je jen a jen pozitivní! Není v tom ani špetka negativního a navíc. Jenže, většina lidí nemá ani dost štěstí pro sebe, natož pro ostatní, že?

Co to tedy je?

Je to mantra a v původním jazyce zní takto:

„Subham astu sarvadžagatam.“

Její největší výhodou je právě to, že v ní je tolik dobra, že se ani nemusí říkat v původním jazyce, protože jde rozhodně o význam. A tím, že si tolik lidí myslí, že nemá ani dost štěstí, ani dost lásky, pro sebe, natož, aby mohli dávat, je přesně to, proč tuto mantru (klidně jí říkejte afirmace, pokud to pro Vás bude lepší pro přijmutí) je dobré zařadit do Vašich meditací. Ale i do běžného života.

Běžná situace: Věci nefungují? Přejte ostatním štěstí a lásku, vše se k Vám vrátí. Navíc se člověk lépe rozhlédne kolem sebe. Neuvidí jen ten svůj uzavřený svět, ale uvidí, že lidé kolem také existují se svými starostmi a trápeními. Pošle pak všem něco dobrého a sám se dokáže lépe nadechnout. Někdy to, kdy jsme tak zabejčení v tom svém mini světě, je to, proč se nám tak špatně dýchá, protože vidíme všechno špatně, proč se věci nedaří a nedaří, proč vidíme ostatní jako ty zlé…

Štěstí a lásky je víc, než si myslíte

Nedávno jsem viděla film (paradoxně už nevím jaký), ve kterém bylo řečeno, že láska má jednu neuvěřitelnou vlastnost a to je ta, že když si myslíte, že jí máte málo, že jí prostě nedokážete dát víc, tak rozhodně můžete. Můžete prostě začít milovat víc, dávat víc. Není to vyčerpatelný zdroj. To jen my, většinou ego, řekne, nezaslouží si, nedávej. Nedejte se omezovat. Copak tam, kde je láska (pravá čistá forma), je něco zlého?

A to souvisí právě s mantrou výše. Pokud je všechno na draka, zkuste jednou místo nadávání poslat ostatním bytostem víc lásky. Ona se Vám vrátí. Ale hlavně ten pocit, který se ve Vás rozlije bude okamžitý. 🙂 Vy totiž přijmete (je jedno co, možná tu pitomou situaci, co se stala, možná blbé chování kolegy) a jak to jednou uděláte, přijde úleva a s úlevou pak snadněji najdete řešení.

Nebojte se proto začít používat dobré:

„Subham astu sarvadžagatam – Kéž jsou všechny bytosti šťastny.“

Dušek ve svém představení 4 dohody krásně říká, že ti pokročilejší tomu druhému (například agresorovi) rovnou odpustí. K tomu se dá tato mantra také použít. 🙂

Užívejte. A pokud to k Vám ještě nepromlouvá, jen to prostě odložte, jak už jsem psala (a jak se to stalo i mně). 🙂 Nic se neztratí, objeví se to v pravou chvíli.

Vaše Lenka

Když jsem prošla osobní krizí v letech 2010-2014, uvědomila jsem si, na čem doopravdy záleží a začala hledat způsoby, jak změnit svůj život. A našla jsem. Dnes mám vlastní systém osobního rozvoje a vítám na svých stránkách každého, kdo chce také žít život svých snů. Více o tom kdo jsem, zjistíte tady>>