Nosíte si za srdcem kámen?

2.8. 2017 Lenka 1310x

Nenávidím tenhle pocit, protože je to strach a stres. A ten stres je vyvolaný tím strachem. Pocit tíhy na hrudi. Jestli ho máte, tak je potřeba se na to hned podívat, protože takhle se nedá žít! Takhle se nedá žít a už vůbec ne dlouhodobě. Stres v našem těle vyvolává tak nepředstavitelně škodlivé procesy, že se vůbec vědcům nedivím, že zkoumají, proč přesně dlouhodobý stres vede k rakovině.

 

Ten šutr musí pryč!

O tom prostě nemůže být pochyb! A pomoc existuje. Jestli cítíte tuhle tíhu, a třeba kvůli ní i špatně spíte, a nebo se už rovnou potýkáte s depresemi, tak zbystřete! Ten postup není tak náročný, jak by se mohl zdát, jen je potřeba dělat postupné kroky. Jdeme rovnou na to:

  1. Čeho se bojíte? Musíte mít jasno, co je to za kámen. Co je to za obavy, co je příčinou tohoto stresu. A je potřeba zjistit, jestli se nebojíte zbytečně předem a to jen kvůli tomu, že přemýšlíte co by, kdyby. Tenhle šutr co-by-kdyby hoďte za hlavu hned.
  2. Zbavit se tíhy máte plně ve své moci. Máte za svůj život plnou odpovědnost, takže vše, co se Vám děje, způsobujete sami. Není to děsivá představa!! Naopak se Vám uleví, když si uvědomíte, že díky tomuto zjištění máte plně ve svých rukou vše ve svém životě. Jen se musíte naučit ho řídit. A to je snadné. Ptejte se odpovídejte → Něco se stalo? Fajn, tak jak jste se přitom chovali? Co k té situaci vedlo? Co příště udělat jinak? A chcete to vůbec dělat jinak? Nebo bude lepší změnit celé prostředí, aby k takovým situacím nedocházelo vůbec? Nechcte se vést odpověďmi.
  3. Čím více odpovědí získáte, tím více budete cítit, že svůj život řídíte a tím lépe se budete moci zařídit tak, abyste se svého strachu a stresu zbavili jednou provždy.

 

Vždy jsou možnosti

Vše má své řešení. Beznadějné situace neexistují. Jestli nevidíte svtětlo na konci tunelu, tak napřed zabojujte proti únavě, která Vám brzdí najít si svou naději (omezuje Vám kreativitu, která vymýšlí možnosti). Jak na to, tak to si přečtěte v mé elektronické knize, která je přímo na toto téma – 7 Úkolů pro Váš nový začátek. To by se mi nikdy do článku nevešlo.

Pak zvolte, co je pro Vás nejlepší a udělejte si akční plán kroků, které k tomu budou potřeba udělat.

 

Rozdrolíte ten svůj šutr za srdcem a vzletíte

Ve chvíli, kdy budete mít světlo na konci tunelu a svůj plán, začnete cítit naději a moc, že změníte, co potřebujete. A šutr se začne pomalu rozpadat. Vše, co pro svůj cíl zbavit se ho uděláte, vše co si přečtete, vše, co Vás přivede k nějakému uvědomění a nebo cokoliv, co Vás přivede k odpovědi na Vaše otázky, začne pomalu uvolňovat tlak a tíhu za Vaším srdcem. Bude to lehčí a lehčí, až jednou budete mít pocit, že můžete létat, protože Vás žádný strach nebo obava nedrží u země a nebo hůř, na dně.

 

Život máte plně ve svých rukou! Uchopte ho, přijměte za něho plnou odpovědnost a začněte ho pořádně řídit! 🙂

Když jsem prošla osobní krizí v letech 2010-2014, uvědomila jsem si, na čem doopravdy záleží a začala hledat způsoby, jak změnit svůj život. A našla jsem. Dnes mám vlastní systém osobního rozvoje a vítám na svých stránkách každého, kdo chce také žít život svých snů. Více o tom kdo jsem, zjistíte tady>>