Je pro Vás snadné žádat?

14.6. 2022Lenka84x

To není lehká otázka, že? Ale platí:

„Požádej a je Ti dáno.“

Stejně tak klasické české přísloví říká:

„Líná huba…“

Naše přísloví je jednoduše o tom, abychom otevřeli pusu na správném místě a to přece platí také o tom, abychom žádali. Jenže já to vidím i na sobě, pořád ještě nežádám dost. Pořád ještě nevybírám z toho „Vesmírného katalogu“, jak bych mohla. Žádání nemusí být snadné, jenže je to základ.

Ve vztazích

U klientů to vidím hlavně u vztahů a v práci. Ve vztazích jsou schopní říct každému kolem nich, co chtějí od partnera, ale partner to nikdy neslyšel. Jak jednou bylo v jednom filmu, kdy se žena naštvala, pohádala se se svým mužem a on jí v rámci hádky řekl:

„Nikdy jsem od Tebe neslyšel, že to chceš takto.“

Jak může něco udělat, když neví co? Proto žádejte! I ve vztazích! Já vždycky říkám, že si navzájem neumíme číst myšlenky, tak jak by druhý mohl něco udělat, když neví, co má udělat. Nebude to na začátku snadné, jak jsem psala výše, i já se umím zapomenout.

Může to způsobit třeba usnutí na vavřínech, když se člověku daří. I tak by měl ale žádat. Alespoň, aby věci zůstaly, tak jak jsou. Aby štěstí, které získal bylo stabilní.

V práci

Hodně často slýchám, jak si lidé stěžují na svůj plat. Ale také často následuje věta, že si o zvýšení platu také nikdy neřekli. A tak jim říkám, aby si představili, že jsou oni ti podnikatelé a jestli oni budou chtít platit víc, pokud nemusí.

„Vy platíte víc, i když nemusíte?“

Odpověď je vždy ne. A je pak úžasné, když zajdou za tím svým šéfem a on jim řekne, že jim plat zvýší. 🙂

Když žádáte, síla na tu správnou akci se dostaví.

Proto žádejte! 🙂 Nemáte, co ztratit. Vaše situace se žádostí přece nezhorší. Pokud si poslechnete „ne“, Vaše situace bude stejná jako před tím a ne horší. 🙂 Můžete jen získat. ŽÁDEJTE! 🙂 A pokud už teď víte, že je to pro Vás těžké, protože například necítíte vnitřní jistotu, vyzkoušejte můj Akcelerátor přání >>, který Vás uzemní tam, kde právě jste a díky tomu budou další kroky pro Vaši akci snadnější. 🙂 Příprava je také důležitá.

Vaše Lenka

Když jsem prošla osobní krizí v letech 2010-2014, uvědomila jsem si, na čem doopravdy záleží a začala hledat způsoby, jak změnit svůj život. A našla jsem. Dnes mám vlastní systém osobního rozvoje a vítám na svých stránkách každého, kdo chce také žít život svých snů. Více o tom kdo jsem, zjistíte tady>>