Jak správně pracovat s motivacemi

9.8. 2022Lenka417x

Nedávno jsem narazila na příspěvek na Facebooku, kde paní psala, jak narazila na motivaci, která u ní vedla k negativním pocitům a že vlastně nebyla pravda. Pak popisovala proces, jak se všechno změnilo a mně došlo, že hodně lidí si motivace čte, ale nepracuje s nimi správně!

Buď promlouvají nebo ne

A přitom je to vlastně jasné, když se nad tím zamyslíme. Co vlastně motivace jsou? Krátké věty, které jsou často shrnutím mnohem složitějšího textu (často, ne však vždy – proto jsou nejlepší ty úderné). V mnohých případech ale vyjadřují nebo mluví k lidem, kteří jsou na různých úrovních osobního růstu. (A Vy, pokud mě čtete už delší dobu víte, ty takové fáze osobní rozvoj má – vždy se najde někdo, kdo teprve začíná nebo někdo pokročilý, apod. (fáze osobního růstu najdete tady >>).

Ukážeme si to na dvou motivacích. Jedna je jasná a úderná a druhá bude skrývat mnohem hlubší význam.

Jasná a úderná:

Jedna s hlubším významem:

Zároveň k tomu platí:

„Člověk vnímá jen ten svět, který nosí v sobě.“

Jinými slovy, úplně klidně se Vám může stát, že nějaké motivaci zatím nebudete rozumět nebo Vám nepřijde, že je dobře a říká pravdu. Pak je nejlepší jít dál. Až by přišel čas, viděli byste ji jinak. A to přesně nakonec paní popisovala ve svém příspěvku. Jak jí přišla ta motivace blbá, ale ona potom na sobě pracovala dál a závěrem tu motivaci (aniž by si to uvědomila), vlastně vysvětlila – co se za ní skrývá, co jí bylo ve finále řečeno.

Jednou to tam bude

Neděste se proto, pokud není všechno hned jasné. Touto fází si procházíme všichni. Sama, když jsem četla svou první knihu o Abrahamovi, tak jsem zastavovala a dělala třeba měsíční přestávky, protože mi to nic neříkalo. To stejné například Alatra. Je to normální vývoj a nic špatného to o Vás nevypovídá.

Vy sami sobě jen udělejte laskavost a pokud si někde něco přečtete a „nemluví“ to k Vám, jděte dál. Nezasekávejte se nad tím a nepřivozujte si špatné pocity, jako ta paní z příspěvku a to vše jen kvůli tomu, že to říká něco o něčem, kde ještě nejste. Jako ona, jednou tam budete, pokud na sobě budete pracovat dál. 🙂 A já věřím, že budete. 🙂 Má to smysl, to už jste se určitě sami přesvědčili. 🙂

Vaše Lenka

Když jsem prošla osobní krizí v letech 2010-2014, uvědomila jsem si, na čem doopravdy záleží a začala hledat způsoby, jak změnit svůj život. A našla jsem. Dnes mám vlastní systém osobního rozvoje a vítám na svých stránkách každého, kdo chce také žít život svých snů. Více o tom kdo jsem, zjistíte tady>>