Hledejte ve Vašem životě souvislosti

13.9. 2022Lenka663x

Je důležité se po nich v životě rozhlížet, protože stále platí, že to, co se nám děje, jsme si nějakým způsobem sami přivolali. Přispěli jsme do soukolí života tak, že se to stalo. Příčin, kvůli kterým to tak je, není mnoho, ale je jich víc. Jsou to například:

  • Ignorování vlastních potřeb.
  • Bagatelizování věcí, které se nám nelíbí.
  • Úplné zavírání očí…

Řešení je však jednodušší – promyslet to – najít právě souvislosti, které vedly k tomu, že jste tam, kde jste (a možná tam nechcete být). Víte, jak se říká:

„Po bitvě je každý generál.“

Tak to je hlavně proto, abychom si právě ty souvislosti, které k bitvě vedly, uvědomili a mohli se příště zařídit lépe. Pokud to totiž neuděláme, přijdou další bitvy… Jenže my tu nejsme od toho, abychom bojovali (a ženy už vůbec ne). Jsou to jen lekce, které se opakují do té doby, dokud se nepoučíme a neuděláme věci jinak.

Dějí se Vám stále dokola stejné věci?

Nebo podobné? Pak je to naprosto jasný signál, abyste se zamysleli nad tím, co se Vám tím život snaží říct a co je potřeba změnit. Vím, že teď můžete namítnout, že přece nechcete pořád:

  • Potkávat ty stejné protějšky (je to s nimi pořád dokola)…
  • Že v každé práci je něco, co blbý (už jste pár míst vystřídali, snažíte se)…
  • Neustále bojovat s penězi, protože pořád prožíváte houpačku – peníze přijdou, ale pak jsou fuč a nejsou…

Ano, můžeme si uvědomit, že toto vlastně nechceme, ale:

  • Co ve „skutečnosti“ děláme proto, aby tomu tak nebylo?
  • Jakou souvislost přehlížíme, že se nám to děje pořád dokola?
  • Co se máme naučit?

Ty souvislosti tam jsou, ne, že ne. Jen je najít. Proto připomínám tento citát:

Nebojte se, vím, že to, co asi najdete může být šokující a možná se Vám to nebude líbit, ale postavte se tomu. Nejen, že pak budete silnější, ale všechny tyto komplikace začnou z Vašeho života mizet. A neříkejte, že to nestojí za to? 🙂 Jasně, že stojí. A představte si, že stálé opakování může být i tím, že Vaše cíle nejsou dány správně – a to je něco, co děláme už na začátku. Trochu škoda, viďte? 🙂

Vaše Lenka

Když jsem prošla osobní krizí v letech 2010-2014, uvědomila jsem si, na čem doopravdy záleží a začala hledat způsoby, jak změnit svůj život. A našla jsem. Dnes mám vlastní systém osobního rozvoje a vítám na svých stránkách každého, kdo chce také žít život svých snů. Více o tom kdo jsem, zjistíte tady>>