Co vlastně znamená, když s Vámi má něco rezonovat

28.6. 2017Lenka14043x

Často se o tom píše, ale co si budeme povídat, většina lidí neví, co to znamená. A přitom je to velice důležitý prvek, jestli se chcete začít řídit vším, co se dočtete v literatuře o úspěchu a štěstí. Je to totiž ukazatel, něco jako směrovka, že jste našli pro sebe něco prospěšného. Jinak to nepoznáte. V tomto Vám mozek prostě neporadí. Nemůže, není toho schopen. Mozek tu prostě přes emoce není.

 

Jak poznáte, že s Vámi něco rezonuje?

Jak jsem řekla, je to pocit. Je to velmi silný pocit, který vyvolává motýlky v břiše. Pocit vzrušení, u kterého máte mrazení v zádech a vstávají Vám chloupky na rukou. A nebo začnete prožívat okamžitě silné pocity štěstí, které Vám vyvoalají napětí kolem žaludku. Rezonování může být jak s věcí, po které třeba zatoužíte, nebo s člověkem, který se Vám doopravdy hrozně moc líbí. Dá se to přirovnat k okouzlení z lásky. Můžete tuto silnou emoci prožívat například u knihy, nebo u hudby a nebo u sledování čehokoliv, co ve Vás vyvolává naději, lásku a opravdu skvělé pocity.

 

Takhle nějak bych popsala, když s Vámi něco rezonuje. Prožívám to takto například u čtení knih, u kterých mám pocit, že naprosto boří moje omezené myšlení a rozšiřují se mi obzory. Při čtení vět, které ve mně sáhnou velmi hluboko a já mám pocit, že jsem na to konečně kápla. Je to pocit porozumnění. Silný pocit porozumnění, který se mnou ladí. Ladí s tím, jak myslím, jaká jsem. Někdy je to uvědomění tak hluboké, že mám sto chutí se zasmát, proč jsem na to nepřišla mnohem dřív a jak je to jasné a pravdivé. Když poslouchám hudbu, tak se mi chce tančit a v mysli vidím obrázky svých snů a jsem do nich zcela ponořená.

 

Hledejte rezonování

Hledejte takovou literaturu a takové podněty, které s Vámi rezonují, které jsou naladěné na Vás. Tedy se Vás dotýkají, promlouvají k Vám. Něco, co si k srdci doopravdy vezmete. Co s Vámi bude v souladu. Kdybyste přečetli tisíc knih o úspěchu a přesto Vám jen jedna jediná z nich dávala víc, byla napsána jinak, jinak popsána, vyvolávala ve Vás silné emoce, tak pouze tato s Vámi rezonuje a bude Vám prospěšnější, než těch 999 před tím.

 

Proč je tento pocit tak důležitý a proč ho hledat?

Jednoduše proto, že jestli chcete udělat nějaký pokrok v tomto směru a doopravdy se ke svým snům dostat, neztrácejte čas tam, kde dostatečně nevibrujete s přečteným nebo řečeným. Jak jsem napsala výše, tak když s Vámi něco rezonuje, tak Vám to víc dává. Je to, jako kdybyste se něco učili. Jen to do sebe házeli a snažili se to drilem zapamatovat. Kolik si toho budete pamatovat za rok? Nic. Ale když byste se učili něco, co Vás k srdci moc baví, kolik si toho budete pamatovat za rok? Všechno. A možná si to všechno budete pamatovat už na jedno jediné čtení.

Takže jestli čtete o úspěchu a štěstí, tak hledejte to, co ve Vás vyvolává tento rezonanční pocit, pocit naděje a vzrušení z toho, až se pustíte do praktik, které jste se právě dočetli a nebo začnete používat jiný způsob myšlení přesně podle motivace, která se k Vám dostala. Jen takový pocit ve Vás vyvolá impuls k jednání, které povede k doopravdické změně. Proto je rezonování s Vaší osobností tak důležité. Hledejte od koho je pro Vás nejlepší číst články, od koho se Vám nejlépe poslouchají videa a nebo kdo ve Vás vyvolává další příjemné pocity, při kterých máte sto chutí začít hned jednat a to s úsměvem a silou skály lámat.

Když totiž k nečemu budete cítit byť jen kapku odporu nebo pochybností, žádný čin to nezmění. I kdybyste se snažili jako nikdo před Vámi.

Už rozumíte pocitu rezonance? Jestli ho u mě máte, tak pokračujte dál ve své cestě za splněnými sny třeba s mou e-knihou Od úspěchu jste jen myšlenku daleko. Povede Vás. Dala jsem do ní hromadu emocí, které věřím, Vám přinesou právě ty kýžené motýlky v břiše a chuť pustit se do díla.

 

Vaše Lenka

Když jsem prošla osobní krizí v letech 2010-2014, uvědomila jsem si, na čem doopravdy záleží a začala hledat způsoby, jak změnit svůj život. A našla jsem. Dnes mám vlastní systém osobního rozvoje a vítám na svých stránkách každého, kdo chce také žít život svých snů. Více o tom kdo jsem, zjistíte tady>>