Ztraceni v přání si

31.1. 2018Lenka2429x

Znáte ten pocit, kdy pracujete jako tažní koně, ale pořád se Vám nedostává odměny? Je úplně jedno, jestli si přejte nového partnera a nebo uspět třeba v podnikání. Tyhle stavy se občas prostě dostaví. Někdy to řešíme tak, že prostě přidáme na svém výkonu a věříme, že pak bude odměna ještě větší a někdy to v tomto období vzdáváme…

 

První bezvadně zvládají muži, protože mužský princip lze krásně popsat jako:

„Kopu do systému tak dlouho, dokud z něho něco nevypadne.“ 😀

 

Pro nás pro ženy je první varianta méně nasnadě. Rychleji o sobě pochybujeme. Rychleji analyzujeme svůj stav a rychleji se z něj pak trápíme. V pořádku. My jsme ta citlivá část lidstva. I když tyto pocity se mužům také na 100 % nevyhýbají. Ten pocit, kdy se cítíme až méněcenní, že nejsme schopní dostát svým cílům, je více než nepříjemný. Umí srazit na dno. Umí nám totálně sebrat vítr z plachet. Umí nás porazit. Tak co s ním, když je tak nebezpečný?

 

Uvědomění

V prvé řadě je potřeba si tento stav uvědomit, že nastal. To už samo o sobě je velké vítězství, protože když víte, že se něco děje, tak je mnohem snadnější se zastavit a změnit jak svou mysl, tak i své činny. Díky uvědomění, poznávání a pojmenovávání situací začínáte být pány svého života, protože začínáte žít vědomě a držíte opratě rozhodování plně ve svých rukou. Vidím v tom cíl osobního rozvoje.

 

Potom už můžete obrátit a využít jeden z těchto až kouzelných triků:

  1. Když věci stagnují, setrvejte a nebo přidejte plyn, protože po fázi stagnace přichází skokový nárůst. (Skvělá varianta, že jo?) 😀
  2. Stav, že se nedaří, i když ze sebe vydáváte plné úsilí můžete analyzovat, jestli nejdete náhodou sami proti sobě – Ptejte se sami sebe: „aké z toho máte pocity? Cítíte, že chcete pokračovat i přes překážky a nebo je to ukazatel a místo pro změnu?
  3. Zaměřte své úsilí pro změnu zcela jinam.

 

První body jsou více méně jasné, takže se podíváme na ten oříšek toho posledního:

Jak jste si přečetli v nadpise, tak se někdy můžete zcela ztratit ve svém úsilí a tím i v přání si. Děláte toho tolik a správně, až se začíná úplně vytrácet správná enegie. Vzpomínáte, jak je důležitá lehkost přání? A vzpomínáte, že tím, když hodně chceme a lpíme si po lehkosti vlastně úplně šlapeme? Tak pro jednou zkuste to, že své přání vyšlete s naprostým přesvědčením o jeho splnění a necháte ho žít si vlastním životem. 🙂

 

Jak na to prakticky, protože věřím, že Vám to přijde fakt těžký. Uděláme jednoduše škatulata, tady máte příklady:

  • Chci peníze – zaměřím se na své zdraví a jeho zlepšení.
  • Chci zlepšení své kariéry – zaměřím se na lásku a své vztahy.
  • Chci lepší zdraví – zaměřím se na své přátele a zábavu s nimi.
  • Chci svou lásku jako trám – zaměřím se na svou práci…

 

Když nedovolíte ztratit se v tom „náhradním“ plánu, ale budete se alespoň chvilku těšit z toho, že děláte něco jiného, uvolní se energie nutná pro zhmotnění Vašeho přání č. 1. Pamatujte, že lpění a chtění Vás může dovést do toho stavu, že se ztratíte v samotném přání si. A to je hrozná škoda, když je to přece taková zábava! 🙂 A jestli nevíte, jak vnést zábavu do svého celého snažení o splněná přání, vyzkoušejte můj Akcelerátor přání. 🙂 Naučíte se zhmotňovat svá přání rychleji, najdete svou vnitřní rovnováhu a dozvíte se právě jak na krize, které přicházejí v našem snažení.

 

Jaký tedy bude dnes Váš zástupný plán od hlavního přání, aby se to největší mělo šanci projevit? 🙂

 

Když jsem prošla osobní krizí v letech 2010-2014, uvědomila jsem si, na čem doopravdy záleží a začala hledat způsoby, jak změnit svůj život. A našla jsem. Dnes mám vlastní systém osobního rozvoje a vítám na svých stránkách každého, kdo chce také žít život svých snů. Více o tom kdo jsem, zjistíte tady>>