Stavíte se do role oběti?

13.9. 2017Lenka7024x

Tohle hodně lidí nebude chtít slyšet, ale role oběti je čím dál větším problémem. Znamená to, že se ve svém životě stavíte do role trpitele, aby na Vás bylo okolí hodnější. Schováváte se za nemoci, problémy v práci a nebo za nevděčnou rodinu. Je to únik. Únik proti tomu, abyste šli a pustili se přímo do řešení problémů, které je potřeba udělat. Takhle se snažíte utéct a nutným konfrontacím uniknout a hlavně se jim vyhnout…

 

Nic horšího není a strašně sami sobě ubližujete, jestliže se snažíte uhnout řešením a konfrontacím. Chápu, že na to možná teď nemáte sílu. To se může stát. Přesto si uvědomte, jaký je to osvobozující pocit, když se prostě do té práce pustíte a ona je potom hotová! Jak se pak odpočívá? Jak se pak žije? Vážně si myslíte, že je lepší sklopit krovky a mlčet, hlavně, aby byl klid, než se raději pohádat, vyčistit vzduch a vylít tak pohár trpělivosti? Vážně si myslíte, že je to ta lepší varianta?

 

Uvědomte si ty následky:

  • Partnerské vztahy

Raději už mlčíte, než abyste se s partnerem zase hádali, protože to nikam nevede… Vážně chcete celý život takto žít?? Pak si stěžujete přátelům, kolegům, pořád Vás to trápí, pořád to máte v hlavě. A kde je Vaše štěstí? Nenechte si všechno líbit.

 

  • V práci

Máte strach o práci, protože máte strach se projevit. Jenže kolik stresu ještě snesete? Dopadá to pak i na Vaši rodinu a to si oni přece nezaslouží. Není lepší jít a snažit se práci změnit? Možná i za cenu méně peněz, přesto za klid a štěstí? Nenechte se sebou orat.

 

  • Ostatní vztahy

Jste pohádaní třeba s přáteli. Co je lepší, jít za nimi nebo tím jedním, a vyříkat si to nebo se tím dál užírat a být nejistí? I kdyby to vedlo ke konci přátelství, pořád máte jistotu a víte na čem jste. Nechodíte trapně kolem horké kaše, ale jdete s kůží na trh a vzduch se vyčistí. Jestli jsou Vaše názory neslučitelné s druhým názorem, tak proč v takovém vztahu zůstávat? Není lepší si to vysvětlit, slušně se rozejít, vypořádat se, pokud je to třeba, a s čistým štítem začít znovu??? Jistě, že je. Je to bez debat.

Vztahy nejsou tak složité, jak se může zdát. Budu o tom mluvit na svém novém semináři Posvítíme si na lásku ».

 

Jak se oběť pozná

Roli oběti poznáte snadno. Jsou to notoričtí stěžovatelé. Na práci, šéfy, politiku, manželky… Nikdy nic neudělají, ale přesto mají řešení a obviňování plnou pusu. Pořád je to vina někoho jiného. Někdy se u nich objeví i hypochondrie. Schovat se za nemoc, proč vlastně nemůžou něco udělat…

 

Nebuďte smutní nebo špatní z toho, že se třeba v něčem poznáváte. To samotné uvědomění má pro Vás ohromnou cenu, protože teď víte, že je potřeba sebrat odvahu a jít si pro všechno, co Vám v životě náleží. Není jediný důvod dál trpět. Vážně, není! Tak DOST S TÍM UŽ! Nejste žádná oběť! Jste člověk, který má právo na plnohodnotný život plný štěstí a máte vše ve svých rukou. Záleží jen na Vás, jak budete poctivě pracovat na svých cílech. Vy se teď jen bojíte pro ně jít, protože by mohlo něco skončit. Lidé by od Vás mohli odejít, Vaše komfortní zóna by se mohla změnit… Jenže lidé přicházejí a odcházejí, prostředí se mění. Nic špatného v tom neviďte. Jde jen o to, jak své změny budete řídit.

„Jaký máte cíl a plán!“

Když jsem prošla osobní krizí v letech 2010-2014, uvědomila jsem si, na čem doopravdy záleží a začala hledat způsoby, jak změnit svůj život. A našla jsem. Dnes mám vlastní systém osobního rozvoje a vítám na svých stránkách každého, kdo chce také žít život svých snů. Více o tom kdo jsem, zjistíte tady>>