Jak se otevřít penězům

4.4. 2018Lenka3271x

Dnes se máte na co těšit! 🙂 Krásný, vtipný a dojemný příběh, který jsem dostala v minulém týdnu, Vám ukáže, jak naše životní síly fungují a jak je na nás, jak je využijeme. A je také na nás, jestli uděláme maximum pro to, abychom měli svůj život v hrsti a nebo ho necháme plavat. Síla změnit svůj svět, a to klidně o 180 stupňů, je v každém z nás. Nebojte se experimentovat, abyste si na vlastní kůži vyzkoušeli, jak vše funguje a kápli na to, jak na to 😀 – jinými slovy, našli to, co je pro Vás nejlepší a co Vám funguje. 🙂

Paní Adélka si přečetla o jedné technice, o které si za chvíli přečtete, a rozhodla se jí zkusit. Díky tomu získala novou sílu za pomoci darů a našla v sobě rovnováhu a soulad s penězi. Penězům je třeba se otevřít stejně, jako například lásce. Tomuto souladu se dá naučit.

 

Nechte se inspirovat

„Krásný večer, paní Leničko,

musím Vám konečně napsat, jaké mám zkušenosti s kurzem AKCELERÁTOR PŘÁNÍ.
Evidentně jsem se naladila na stejnou vlnu jako Vy, na Vaše články, na Vaše slova a dovolila jsem si ho pro sebe koupit.

Musím říct, že do nedávna jsem si o metodě projevování vděcnosti jen četla, chvíli (max. týden) jsem ji i praktikovala, ale potom nic. Nejsem nováčkem, co se týká knih o seberozvoji, duchovnu, andělé, terapie, regrese a jiné. Ale pořád mi jaksi chybělo to konečné rozhodnutí a vytrvalost. Jak jsem napsala, že jsem si „dovolila pro sebe koupit kurz AKCELERÁTOR“ …přesně tak jsem sama sobě dovolila se zavázat, že konečně projevování vděcnosti přišlo na řadu a je potřeba jej dodržovat. Vybrala jsem si hned 3 oblasti k projevování vděčnosti – Zdraví, Peníze, Práci a projevování vděčnosti věcí kolem sebe – takže ze začátku jsem opravdu měla co dělat, ale trpělivě jsem se snažila (sice ne vždy přesně 50x) se soustředit a ty věci hledat. Dnes je 19. den, ještě mě čekají 2 oblasti a 50 super věcí kolem mě… ale už přesně vím, co budu psát a půjde to jako po másle.

Je to den ode dne snažší a snažší. Vidím víc krásných věcí než předtím a přijde mi to víc přirozenější denně si je zapisovat. Miluju deníčky, miluju poznámky a co nemám napsáno, neexistuje.

Daří se mi přitahovat jen maličkosti, např. něco drobného ke kávě (příběh: …byla jsem v KFC na kávičku a sepisovat si své vděčnosti. Objednala jsem si kapučíno a čekala na něj bezmála 20 minut. Už jsem trochu nervózně přešlapovala, a jelikož to bylo v Holandsku, kde každý mluví spíš anglicky a já s mojí vídeňskou němčinou jsem nechtěla dělat rozruch!! Tak jsem trpělivě čekala. Na pultu měli ve vitrínce ještě vystavené čokoládové Cookies, které miluji a pomalu jsem si vyčinila, že jsem si teda k té kávě mohla jeden kousek objednat. Asi po dalších 5 minutách jsem se odhodlala a zeptala se slečny, jestli je s mou kávou je problém. Prostě na mě zapoměli, všichni kolik jich tam bylo. A jako omluvu k mojí skvělé kávě jsem dostala čokoládový Cookies.). 🙂

…a nebo se mi stane, když myslím na peníze, že to netrvá dlouho a nějaké najdu. Děkuji za každý cent, za každé euro, za cokoliv. Naposled, před 4 dny, když jsem přiletěla zpět z Holandska, jsem se letištní halou šinula s mým kufrem do metra, abych byla rychle doma v teple. Sešla jsem k automatům na jízdenky, postavila jsem se doprostřed a čekala, kde se první uvolní místo a když jsem se podívala vedle mé nohy na podlahu, jen tak tam prostě ležela 10 eurová bankovka  Usmála jsem se, poděkovala a bankovku zvedla. Napadlo mě, proč ti lidé ty peníze jen tak z bůhdarma vyhazují a potom brečí, že mají nedostatek a nebo, že se u nich peníze nedrží. To jsou jen maličkosti, které se mi doposud tak nějak podařily.

Napadlo mě si pořídit knihu od Rhondy Byrneové – MOC …..která se mi čte jedním dechem, a která mi dodala nový, větší rozměr v chápání, jak projevovat vděčnost a jak milovat všechno kolem sebe. Všude, kam vysíláme lásku, to roste, to k nám rychlostí blesku přijde, atd. Tajemství jsem četla 2x a film jsem jen za poslední týden viděla 3x. Co jsem v knize četla, jsem vložila i do vděčností. Zvláště mě zaujal příběh samotné Rhondy, kdy měla jen kopu dluhů, rozfilmované Tajemství, a posledních pár dolarů na kontě. Šla k bankomatu, vybrala těch pár dolarů a řekla si, že je rozdá mezi lidi na ulici. Potom vyšla a peníze rozdala. Ne snad proto, aby jí přišly zase zpět, ale prostě, že to s láskou chtěla udělat. A stalo se to, že na druhý den jí na její účet přišlo něco přes 17 tisíc dolarů z prodeje akcií, které kdysi nakoupila a zapoměla na ně…

Já se dnes nechala Rhodnou inspirovat, řekla jsem si než jsem dnes odešla do práce, že si rozměním 10 euro na drobné 1 eurové mince a po práci se půjdu projít a peníze s pocitem lásky a vděčnosti rozdám. Je jedno jak. Jestli 10 lidem po 1 euru nebo jinak. To jsem si nestanovila. Prostě jen rozdat 10 euro, jen tak, protože chci.

POSTUP:
1. První 1 euro jsem dala postaršímu prodavači, který denně stojí před obchodem a v ruce drží časopis (ten ale neprodává), podívala jsem se mu do tváře, podala mu minci, poděkoval mi, řekla jsem prosím, rádo se stalo a odešla jsem dál.

2. Dalším obdarovaným byl žebrající muž s pejskem. Je taktéž stabilně u jednoho nákupního centra. Pejsek spinkal na dece, na které společně s mužem byli, kolem sebe měli psí dózy s jídlem, nějaké pečivo, co muž od kolemjdoucích dostal. Vzala jsem 2 eura a vhodila je muži do misky, kde se nacházelo už pár drobných mincí. Podíval se na mě, poděkoval a pak se uklonil. Tady už jsem víc cítila vděčnost zato, že jsem mu něco málo darovala.

3. Když jsem přesedala v metru, už z povzdálí jsem slyšela mladé umělce, jak hrají a zpívají. Mají tam takový malý koutek, kde se mohou prezentovat. Je to skvělé. Vydržela jsem 3 písničky, natáčela video, vysílala jsem i živě na fb, zaplavil mě takový pocit euforie, že jsem si podupávala a pobrukovala melodii ještě v metru. Podpořila jsem hned kluky i na jejich FB stránkách a po 3. písničce jsem jim do futrálu od kytary vhodila 4 eura a tak, aby to slyšeli, jsem poděkovala za skvělý zážitek a s úsměvem jak trdlo jsem odcházela.

4. Zůstaly poslední 3 eura v kapse, vysedla jsem z metra a uviděla jsem mladou dívku, jak sedí na zemi, zabalená v bundě a čepici a před sebou jen prázdnou malou krabičku. Bylo to jasné!!! To ona je dostane. Co se stalo po tom, co jsem jí tam ty mince vhodila, podívala jsem se jí do očí, poděkovala mi a já jí opět řekla prosím, moc ráda a odcházela jsem. Co se ale stalo potom mě překvapilo. Okamžitě mi vytryskly slzy do očí, proběhla mi hlavou myšlenka, že tak může skončit na ulici každý, a připomělo mi to, jak i já sama jsem s financemi jednu dobu nebyla moc kamarádka.

Po dnešní úspěšně splněné misi – rozdat 10 euro – jsem domů přišla se slzami v očích, s úžasným pocitem na srdci a na hrudníku. Cítila jsem se najednou veliká, neomezená, rozpínající se. Zní to možná zvláštně. Slzy mě samotnou překvapily a jak jsem čekala na semaforu na zelenou, řekla jsem si, že Vám musím neprodleně napsat.

Děkuji za to, co pro nás pro všechny děláte. S láskou budu denně projevovat vděčnost. Budu děkovat už navždy za všechno, co mám a nikdy nebudu brát všechno jako samozřejmost.

Děkuji Vám a přeji krásný večer,

Adéla“

 

Co Vy na to? V jednom příběhu máte hned několik krásných momentů:

  1. Všimněte si, že Adélka se nechala vést tím, co jí přišlo prostě nejlepší a udělala to! 🙂 Krásně popsala, že lidé se svými penězi nekamarádí, nedávají si pozor, ztrácí je a pak žehrají, že jich mají málo. Peníze je opouští.
  2. Všimněte si, že Adélka neříká „za málo“ a nebo „to nestojí za řeč“, ale na děkuji reaguje, že to udělala moc ráda. Už jenom toto nové spojení dává jasně najevo Vaši vlastní hodnotu a ta úzce souvisí s tím, kolik peněz k Vám přichází.

 

Tahle divná doba

Tahle doba je nastavená hrozně divně. Peníze a bohatství nevyjadřují žádné hodnoty. Úplně klidně může být bohatý člověk, co nikdy nepracoval a nebo ten, co prodává nekvalitní zboží. Naopak poctivý člověk může v ruce obracet každou korunu dvakrát… Není to nespravedlivost tohoto světa. To sami jsme si to tak nastavili a je třeba, aby zase každý jednotlivec, to přenastevní změnil. Jenže každý musí u sebe.

Jedině pak bude hojnost pořádně proudit. Vím, že to zní hrozně divně a nebo nemožně či ezotericky, ale nezapomeňte, že netřeba měnit celý svět, je třeba zaměřit se na vlastní život. Mějte dostatek! Věřte, že si ho zasloužíte a proč také ne? 🙂

„Nebojte se, že peníze odejdou a věřte, že zase přijdou.“

Jsou oběživo, mají obíhat. V tom je jejich energie.

Nejen kvůli penězům, ale kvůli Vašemu šťastnému životu vpusťte vděčnosti do svého života.

„Ať máte dobrý pocit nejen z nákupů, ale také z placení účtů.“

Podle toho poznáte, že jste s penězi v souladu. 🙂 Třeba můj Akcelerátor přání Vám pomůže. 🙂

 

A protože byly Velikonoce a máme tu jaro, zadejte kód JARO2018 a získejte 20% slevu na všechy varianty Akcelerátoru přání. 🙂

Když jsem prošla osobní krizí v letech 2010-2014, uvědomila jsem si, na čem doopravdy záleží a začala hledat způsoby, jak změnit svůj život. A našla jsem. Dnes mám vlastní systém osobního rozvoje a vítám na svých stránkách každého, kdo chce také žít život svých snů. Více o tom kdo jsem, zjistíte tady>>