Zkoušeli jste si už položit tu nejtěžší otázku na světě?

5.9. 2016Lenka4415x

Hodně lidí v životě neuspěje. Příčin neúspěchu může být spoustu. Prahnou po něčem, co není jejich vlastním cílem (viz. můj e-book zdarma), přejí si sice správně, ale plní obav a nebo jednoduše (a to je snad nejčastější příčina neúspěchu, se kterou jsem se setkala) neví kdo doopravdy oni sami jsou, natož, aby si pak mohli plnit své sny.

Ve třech větách

Však si to sami zkuste. Zkuste třeba ve třech větách vyjádřit, kdo vlastně jste? Zkuste si sami třeba odpovědět, čím byste doopravdy chtěli být, kdyby nezáleželo na penězích? Zkuste si říct, v čem jste jedineční?

Je to těžké, že? Vždy, když se někoho zeptám, jestli by se dokázal přesně popsat v pár větách, tak napřed začne takový ten nesmělý smích typu, co to po mě jako chceš? 🙂 Potom zamyšlení, chvíli pátrání v paměti, (i když v paměti to nenajde) a pak začnou obecné věci typu: „Jsem člověk. Žiji na planetě Zemi. Ne! Počkej! … Žiji v České republice. Jsem úplně normální, průměrný…“ A tak dále.

Vyjádřit svou jedinečnost

Ono je to doopravdy těžké. Když jsem dělala marketingový kurz, tak jsem byla před tuto otázku postavena a školitelka po nás chtěla, abychom sami sebe vyjádřili svou jedinečnou větou. Proč jedinečnou? Každý jsme jiný a díky tomu jedineční. Doopravdy si můžete být jistí, že průměrní nejste. S největší pravděpodobností to jen prostě zrovna teď nevíte. Ale zamyslete se nad tím. Kdyby Vás někdo pozval do talk show a chtěl po Vás, abyste se krátce představili publiku. Tak co o sobě řeknete? Jak vyjádříte svou jedinečnost?? A bude to něco hezkého???

Jen na to přijít

Jak říkám, většina lidí to neví. Ale to nevadí. Je třeba na to jen přijít. Možná si teď říkáte, proč byste měli vědět v pár větách, kdo vlastně jste, že do talk show se určitě nikdy nedostanete a podobně. Jenže o to nejde. Jde o to, abyste znali svou jedinečnost! Jestli ji totiž ještě neznáte, je třeba se jen najít. Najít Vaši vlastní hodnotu. Ano, protože o tom to je! Znát kdo jste a díky tomu znát svou hodnotu.

Znát svou jedinečnost a díky tomu znát svou cenu, je pro Vás důležité při hodně životních příležitostech. Při více, než byste možná čekali. Když jste třeba na pohovoru, tak často padá otázka: „A jaký plat byste si představovali?“ A to není nic jiného, než otázka, na jakou cenu se cítíte. Tedy jaký plat Vás dostatečně ohodnotí na to, abyste vykonávali tuto danou práci.

„Kdo jsem“ ve vztazích

A samozřejmě, proč vědět, kdo vlastně jste, je důležité ve vztazích. Když totiž víte, jak jste úžasní a jedineční (a zase to zopakuji, Vy jste! Všichni jsme!), hledáte si k sobě vždy partnera, který na tom bude jako Vy, a který Vás díky tomu ocení. Navíc jen s takovým partnerem budete skutečně šťastní a ještě navíc (a to je také ohromně důležité) se budete dále rozvíjet a ve svém úspěchu se posouvat dále a partner to ustojí a podpoří Vás.

Jak to souvisí se sebevědomím?

Určitě si třeba v paměti vzpomenete na někoho, kdo je hrozně prima člověk, ale má nízké sebevědomí, protože si neuvědomuje, jak je báječný. A tak si k sobě neustále přitahuje naprosto nevhodné protějšky, které ho dělají nešťastným a nebo ještě to jeho nízké sebevědomí víc sráží dolů. Ženy k tomuto mají ještě větší sklony než muži.

A tím se dostávám k tomu, jak vědět, kdo vlastně jste a znát svou hodnotu, souvisí se sebevědomím. A myslím si, že pevné sebevědomí je základ pro Váš úspěch! A to, ať už si přejete cokoliv. Když totiž víte, co je na Vás tak báječného, tak zjistíte, že je toho vždy víc, než chyb, i když ty máme samozřejmě také všichni. Začnete si těch kladných vlastností sami na sobě všímat a vážit si jich a tak začněte budovat své sebevědomí.

A pak, když by byl na Vás třeba někdo někdy zlý, tak to s lehkostí přejdete. Proč? Protože Vy sami přece dobře víte, jak jste super! A tak Vás to nemůže rozhodit. Vždyť co ten jen může vědět o Vašich nedostatcích, když ani netuší, kolik je toho na Vás úžasného?? 🙂

A myslím si, že to je obrovská přidaná hodnota pro Vás.

Vy si musíte pamatovat, že:

Stejné, přitahuje stejné!

Proto, je třeba znát svou hodnotu, v čem jste báječní, jedineční, úžasní a nejlepší a díky tomu tak najít svůj úspěch. Jak v práci, tak ve vztazích. Proto je tato otázka tak důležitá. Proto je třeba se jí zabývat. Může to být Váš start na celé cestě za úspěchem. 

Někdo svou odpověď najde hned, někdo ji možná bude delší dobu hledat. To vůbec nevadí. Pro Vás je od teď důležité, že víte, po čem se máte dívat, co máte hledat, za čím si jít. Objevíte tak svou sílu. A nic Vás pak nerozhází, protože Vy víte, kdo vlastně jste!

Zní to jednoduše? Teď Vás možná zklamu. Hledání této odpovědi možná bude těžké. Ale to je jedno, tím se vůbec nedejte odradit. Je důležitá i cesta, nejenom cíl. Pracovat na sobě, je a vždy bude nekonečný proces a jak jste asi zahlédli u mne na Facebooku, tak:

I když děláte malé kroky, stále jste napřed před těmi, co nedělají nic.

Takže směle do toho! 🙂

Většina nedělá nic

A co si budeme povídat, většina lidí doopravdy nedělá nic. Dostane se jim však přesně toho, co dělají. Proto se nemusíte bát, být úspěšní a jít si za svými sny. Většina lidí vážně nikdy nic neuděládruhá většina z těch, co se do toho pustí, dostatečně nesetrvají a brzy odpadnou, protože je zase zpět zláká jejich komfortní zóna, jejich pohodlíčko. Jen ten, kdo se doopravdy najde a objeví svou hodnotu, bude dostatečně silný na to, aby došel až na hranice neuvěřitelných možností, které tento svět nabízí. A doopravdy hranice nejsou! 🙂

A tak se dnes zkuste zamyslet nad tím, kdo vlastně jste. Sumírujte si to v sobě tak dlouho, dokud nebudete spokojení. Představte si tu talk show, kde se Vás ptají:

„A jak byste se v pár větách představili publiku?“

„Jak byste v pár větách řekli něco o sobě?“

„Jak představíte ve třech větách svou práci?“

„Kdo vlastně je …(doplňte Vaše jméno)?“

„V čem jste nejlepší?“

Jsou to těžké otázky, já vím. Jak jsem již napsala, odpovědi asi budete chvíli hledat. Ale opět: To nevadí! Jak se do toho jednou pustíte, budete nadšení z toho, jak se Vám začnou objevovat věci, ve kterých jste skutečně úžasní. Začnete pociťovat svou hodnotu a v té svou sílu.

A teď poslední věta k hledání sama sebe na závěr:

„Nic není dostatečně malá dovednost, ve které jste nejlepší, abyste si ji na svůj seznam hodnot nenapsali!!!“

Přeji Vám hodně úspěchů při hledání odpovědí na Vaše otázky a těším se, že mi dáte vědět, co Vám to přineslo a jak se Vám dařilo. 🙂 Najdete mne jak na Facebooku, tak na Instagramu. Lajkujte, sdílejte a komentujte. Váš názor mne zajímá, píšu pro Vás. 🙂

Vaše Lenka

P. S. – Tento článek souvisí s článkem Jak zatočit s těmi, co Vám otravují život. Ale souvisí také s tím, jak je důležité myslet pozitivně. Nejen vůči ostatním a svým činům, ale také vůči sobě. Více o pozitivním myšlení najdete třeba v mém článku Pozitivní myšlení je radost, základna Vašeho úspěchu a… JE TĚŽKÉ!!!

Když jsem prošla osobní krizí v letech 2010-2014, uvědomila jsem si, na čem doopravdy záleží a začala hledat způsoby, jak změnit svůj život. A našla jsem. Dnes mám vlastní systém osobního rozvoje a vítám na svých stránkách každého, kdo chce také žít život svých snů. Více o tom kdo jsem, zjistíte tady>>