Trénování mysli

co to je, jak to funguje a proč díky mysli nalezneme svoje štěstí
a dosáhneme úspěchu?

Mysl & Štěstí

To první, co si musíte uvědomit je, že Vaše štěstí funguje naopak, než jste si dosud mysleli. Myslíte si, že se musí věci kolem Vás změnit, abyste byli šťastní. A pak se honíte a tvrdě makáte a přesto pořád cítíte hroznou bezmoc, protože se věci kolem Vás nemění, i když se tak zatraceně moc snažíte a tak moc to chcete. Ano, věci se nezmění.

A to z tohoto prostého důvodu:

Je úplně jedno, jestli to děláte vědomě nebo nevědomě. Pořád to fungovat nebude a často se to, co se Vám děje, dokonce
i zhorší
. Snaha byla, ale toť vše.

V pořádku. Museli jste si tím projít, abyste se dostali tam, kde jste nyní - třeba to, že právě čtete tyto řádky. Nic není náhoda. Nevadí, že jste si tím prošli, vážně! Posílilo Vás to.
Už teď víte, jak to nedělat a tato zkušenost pro Vás bude do budoucna velmi cenná.

Co bylo

Chyba u Vás byla v tom, že jste se doposud snažili vysílat a zaměřovat co nejvíce snahy, síly a energie ze sebe ven,
aby se změnilo k obrazu Vašemu to, co je kolem Vás. 

Jenže teď už z pravidla výš víte, že takhle to nejde. A víte to, nejenom z toho, co jste si právě přečetli, ale hlavně a především
z Vašich vlastních zkušeností, které Vás musí naprosto vyčerpávat a frustrovat. Zkoušeli jste logiku a chladný rozum a držet se vždy při zemi a do úmoru pracovat a přistupovat ke vztahům střízlivě a s opatrností a dopadlo to takhle:

KARIÉRA:

 • Dřeli jste v práci jako kůň, ale povýšili někoho, kdo byl u Vás ve firmě jen 5 minut i s cestou. Je přímo bezohledné od společnosti, u které pracujete tak dlouho, že přehlíží Váš stabilní výkon, ochotu a loajálnost, které Vás stojí zdraví a nervy.
 • Kolega v práci pracuje mnohem méně a mnohem hůř, než Vy, ale stejně mu jdou všichni na ruku. Už raději dál nebudete dělat nic navíc. Uděláte si, co musíte, položíte tužku a půjdete domů. Tahle rutina Vás sice zabíjí, ale neděláte něco pro nic.
 • Snažíte se získat pracovní místo, po kterém už dlouho toužíte, ale vždy dá zaměstnavatel přednost někomu jinému. Máte zkušenosti, prokazatelné výsledky, jste na každého milý/á, přesto pro ně pořád nejste vítěz. Musíte se snad upsat ďáblu?

LÁSKA:

 • Máte za sebou další neúspěšný vztah a zjišťujete, že to tentokrát bylo zase jako přes kopírák. Jako byste do svého života přitahoval/a pořád a ty stejné protějšky, problémy a situace.
 • Do nového vztahu se vrháte s velkými obavami. Bojujete s tím, užít si prvotní zamilovanost a přemýšlíte, jak to zase dopadne. Už ted si dáváte na partnera tak trochu pozor.
 • Máte vztah, ve kterém to je jako na houpačce. Máte strach projevit svůj názor, abyste se nepohádali, tak raději neříkáte nic nebo souhlasíte. V hlavě máte myšlenku, že raději tento vztah, než žádný, co kdybyste zůstali navždy sami.

PENÍZE:

 • Žít od výplaty k výplatě se stalo postupně Vaším poznávacím znamením. Když Vám na účtu na konci měsíce zůstane pár stovek, berete to jako skvělý měsíc.
 • Když už nějaké peníze ušetříte, tak o ně máte velký strach, že se zase něco stane, co budete muset zaplatit. A ono jo. A šup, už jsou zase pryč. A je jedno, jestli něco rozbil mazlíček, děti a nebo se sama rozbila trouba v kuchyni.
 • "Peníze nikdy mít nebudu", říkáte si čím dál častěji. Snažíte se na svou finanční situaci nemyslet, ale stejně musíte každou korunu v ruce obrátit dvakrát a pečlivě plánovat každý výdaj, včetně jídla a toho, co budete vařit.

Co bude

Trénování mysli Vás tedy v prvé řadě naučí, že když chcete, aby se něco změnilo, je třeba napřed svou energii a sílu zaměřit dovnitř sebe a až potom sledovat, co se změní venku a kolem Vás. Nevyčerpávat se dál působením na věci, okolnosti a lidi,
na které nemáte žádnou šanci mít vliv.
Nejde to dělat naopak. Proto, jestli se pustíte do čtení o štěstí nebo úspěchu,
vždy se dopracujete k tomutéž:

"Je tomu tak, vždy tomu tak bylo a vždy tomu tak bude."

Jack Canfield

A teď se dostáváme k tomu, proč tyto tréninky mysli fungují, co od nich můžete čekat
a jaké dveře se ve Vašem životě díky nim otevřou. 

Nečekejte čáry - Je to věda

Ať už to může znít sebe šíleněji a mnohým se to tak doopravdy jeví (jakoby to bylo nemožné), tak ve skutečnosti se jedná
o soubor poznatků z těchto vědních oborů:

 • Sociologie
  Ta především. Zkoumání lidského chování a jeho reakcí, získává v dnešní době stále více na významu. Vysvětluje, jak významně náš život ovlivňují předsudky, mozkové programy nebo jazyk, jakým hovoříme.
 • Psychologie
  To je takový základ. Lidé musí nejprve co nejlépe poznat sami sebe, aby mohli provádět ve svém životě změny. Psychologie nám dává vhled na chování nás samotných, jako jednotlivců.
 • Kvantová fyzika
  Vysvětluje mnohé z doteď okultních věd. A na vysvětlenou - "okultní" znamená dosud nevysvětlené vědou. A to byla kdysi i elektřina, že? Nic víc v tom nehledejte, i když to svádí. Magie se nekoná.
 • Medicína
  Klasická medicína nám například jasně změří dosah našich myšlenek nebo energetického pole srdce. A to je jeden ze základů působení našich vlastních vnitřních změn na naše okolí.

Věda nám postupně osvětluje, že mysl trénovat jde a zná metody, které k tomu můžeme používat a také (a to především) výsledky, které nám to přinese. Hlavní otázkou samozřejmě nadále zůstává, PROČ VLASTNĚ SVOU MYSL TRÉNOVAT a co z toho, ale k tomu se postupně dostaneme. Proto tu jsme.

Bod zaměření a víra věci

Jedonuše řečeno, jestli chcete něčeho někdy dosáhnout, jde hlavně o Váš bod zaměření. Což je termín, se kterým se ve vědě normálně setkáte. Bod zaměření by se dal definovat jako bod, kterým míří celý Váš život. Jako navigace, která Vás vede.
Jako mrkev pro oslíka, která je přivázaná na tyči před ním a houpá se mu přímo před očima. Jde o soubor Vašich přesvědčení. Tedy toho, čemu věříte a o čem si myslíte, že to tak je (ať už více, či méně).

A jestli si teď právě říkáte, že žádnou víru nemáte, tak mi věřte, že tu má každý.
Jestli si myslíte, že na bohatství musíte dřít jako kůň, je to Vaše přesvědčení a tomu věříte (máte v to víru). Jestli si myslíte, že máte velký nos, je to Vaše přesvědčení. Jestli si myslíte, že nejste dost dobří pro změnu práce, je to Vaše přesvědčení, Vaše víra atd.

A soubor těchto přesvědčení utváří Váš bod zaměření - tedy to, kudy a jak se ubírá Váš život. A protože přesvědčení nejsou nic jiného, než mozkové programy, dají se změnit tak, jak potřebujete. A když si už o sobě přestanete myslet, že máte velký nos
a nebo, že jste dost dobří pro novou práci, tak co se změní? Přece úplně všechno! Jaký by byl Váš život s krásným nosem?
Co byste podnikli, kdybyste měli jistotu, že si tu práci zasloužíte?

Ztratíte svůj strach a zahodíte obavy. A jak se pak žije, když jste posilnění Vaším vlastním přesvědčením? Rozhodně lépe.
Proto to funguje a proto to má takovou moc. 

Progamujeme slovy - svým vlastním jazykem

Teď se vrátím zase zpátky k vědě. Věda to zjistila až ve 20. století, ale jako lidé jsme to věděli už dávno.
Takže řečeno vědou:

"Mozek je programovatelný lingvisticky."

Tedy slovně. A co se u nás říká už od pradávna?:

"Tisíckát opakovaná lež se stává pravdou."

Tím samozřejmě nechci říct, že budete svůj mozek přeprogramovávat nějakými lžmi. To ne. Začít si myslet něco jiného než do teď, přece není lež. Je to jako kdybyste na něco - cokoliv - změnili názor.

Proto, když například používáte afirmace (kladné věty vyjadřující Vaše přání v přítomném čase) tak za nějakou dobu začne tyto vyslovované věty brát mozek jako fakt (jsou jako program v podvědomí) a začne se soustředit na jejich dosažení.

A co na to sociologie?

Znáte toto úsloví?:

"Každý má svou pravdu."

Tak přesně s tímto pracuje sociologie - jde totiž o Váš vlastní názor. To, že se neshoduje s ostatními, přece vůbec neznamená,
že nemáte pravdu. A také naopak, že ji nemá ten druhý.

Úhel pohledu

Příklad:

"Když na zem napíši velkou šestku a stoupnu si k její patičce, uvidím krásně vymalovanou šestku. Když se druhá osoba postaví
k její hlavičce, uvidí krásně vymalovanou devítku..." A teď, kde je pravda???

A teď se můžeme hádat, jestli je to 6 nebo 9. A jak to je? Máme oba "svou pravdu". Protože jediné o co celou dobu jde,
je úhel pohledu.

A o tom, jak se nám věci budou zdát a jak k nim budeme přistupovat, rozhodujeme jenom my sami. Jde o to rozšířit si svoje vědomí a svou mysl. Dají se k tomu také použít tzv. Myšlenkové mapy. Ty Vám pomáhají rozvíjet myšlenky tak, abyste se dostali až k základu myšlenky, nebo-li k jádru pudla, jak se říká. A to také není žádná novinka. Věda to má vyzkoumané už dávno,
proč zakořeněné myšlenky vedou naše životní kroky.
A o tom asi těžko pochybujete, i když jste skeptik vůči systémům dosahování úspěchu.

Jeden krásný příklad z medicíny za všechny:

"To, že se nám zdá něco jednoduché a děláme to jakoby "mimochodem", bez většího soustřední, je výsledek naší paměti, do které jsme uložili vlastní zkušenosti, plus zrcadlových neuronů, díky kterým dokážeme zopakovat viděnou činnost. Naše paměť, a i zrcadlové neurony, pak nepotřebují využívat mozek více, než je nutné,
protože činnost, kterou provádíte, už Váš mozek zná.

Proto, jestli si do mozku naprogramujete například zdravé stravování, po čase to pro Vás žádná zátěž
a přemáhání nebude, protože už to Vaše mysl bere jako činnost, kterou zná a provádí pravidelně. A když něco provádíte takto automaticky, tak se u toho i dobře cítíte, protože je to něco, co znáte, co je Vám vlastní a tak není prostor na pocit nejistoty. Jenže vše jste se museli napřed naučit, trénovat a provádět. A jak jste se to naučili, získali jste víru v to, že tuto činnost umíte a byli jste si v této (jakékoliv) činnosti jistí." 

Se svým mozkem pracujeme neustále, bohužel ve většině případů nevědomky (až na učení). Proto vše, co je tady řečeno,
má pevné základy ve vědě a v reálném životě. Všichni to znáte. Všichni to provádíte, jen to neděláte řízeně a vědomě
a co si budeme povídat, ani nad tím s největší pravděpodobností moc nepřemýšlíte.

Slova, opakování a jasný cíl udělají s Vaším životem divy, ať už se do toho pustíte s jakoukoliv intenzitou. A aby to bylo zase o něco jasnější, tak se teď zase opřu o psychologický výzkum který dokázal, proč fungují předpovědi (vyslovená slova)
kartářek a vědem.

Tento jev se jmenuje Sebenaplňující (sebezničující) se předpověď.

"Když si mozek vyslechne "svou budoucnost", tak ve své neskutečné moci si to bude pamatovat. Do podvědomí se uloží každá informace (a je jedno, jestli přes svou paměť k ní budete mít přístup nebo ne, tato informace tam je - proto ji například hypnóza dokáže najít, ale ve vědomém stavu k ní přístup nemáte) a kroky člověka postupně vedou k naplnění "proroctví". A co se pak stane? Řekne si: "Jejda, ono to funguje!!!" 😀

Jasně, že ano. Věda má odpovědi, ať už se Vám to zdá jakkoliv nepravděpodobné, celé to trénování mysli má reálně faktický základ. Je třeba jen trénovat! Nic se nezrodí přes noc. Nejlépe to jde těm, kteří mají pevnou víru (pozor, ne vůli).
A na to kápl Ježíš přece už před více jak 2000 lety!

"Víra Tvá Tě uzdraví - staniž se tak, jak jsi uvěřil."

Skeptici to v tomto případě mají těžší. Oni musí napřed pracovat s přesvědčením, kterému nevěří, nacházet důvody
pro potvrzení dané teorie, a pak teprve můžou začít provádět nějaké změny
. Ale každý, kdo DOOPRAVDY chce v životě nějakou změnu a je jedno, co si přeje, ať už cestu kolem světa v balónu a nebo partnera na celý život, udělá mnohé,
aby se tato změna stala.

"Každý kdo setrvá, vyhraje."

Všichni, kteří se doopravdy začali řídit radami rozvoje mozku a zaměřili se na pozitivní bytí směrem ke svému cíli,
ho dosáhli.

A je jedno, jak moc byl pro ostatní tento sen šílený a nebo nemožný. 

 

Vezměte si jakýkoliv příběh o jakémkoliv vědci. Jak to s ním bylo? Věřil mu někdo? Ne, byli na to sami.
Jenže:

Měli jen svou víru, že to je možné a ono se to stalo. A abyste měli pro sebe opět co nejvíce racionálních příkladů, tak Vám povím příběh z jedné americké univerzity:

"Jeden student usnul na hodině matematiky. Probudili ho až spolužáci, kteří se balili na konci přednášky.
Na tabuli byl napsaný příklad, tak si ho rychle naškrábal do sešitu v domnění, že se jedná o domácí úkol,
jako vždy na konci hodiny. Týden na tom pracoval, protože mu dlouho trvalo, než tento příklad vyřešil.
Nakonec ho ale vyřešil a na další hodině úkol odevzdal. 

Profesor nemohl pomalu ani mluvit, když to uviděl, protože příklad byl na tabuli ne proto, že by to byl úkol
na doma, ale jako příklad jednoho z neřešitelných úkolů, se kterým si zatím matematici nevěděli rady!!!"

Jenže to náš student nevěděl! Nevěděl, že daný příklad nejde vyřešit a tak pro něj hranice "nejde to" neexistovala.

 

A takto to máme se vším a všichni. Vidíme všude omezení, místo toho, abychom se začali cítit svobodně a uvědomili si,
že můžeme všechno
. - No a teď možná namítáte, jak by tento svět vypadal, kdyby si všichni dělali, co by chtěli, že? 😀

Za vším stojí jen jedno

Teď se podíváme na úplně hlavní směr celého trénování mysli za účelem dosažení cílů, snů a přání.
Za každým přáním, které máte, které má každý na světě, se skrývá pouze jedno, jediné a to vždy!!!

"Za každým snem stojí VŽDY touha cítit se šťastně."

Nic jiného nás nepohání! Proto je jedno, co si přejete a přesto můžete tyto tréninky používat. Cíle dosáhnete, když budete alespoň trochu důslední. Vaše důslednost jen udává časový údaj, kdy se vše stane.

A když jste potom šťastní, dokážete být zlí? Ne! Proč?

 

 • Na svět se jen usmíváte, a tak jsou k Vám lidé hodní a milí,
 • nic Vás nerozhází, protože jste šťastní,
 • nic pro Vás není neřešitelné,
 • nezávidíte, protože máte sami dost,
 • pomáháte, protože máte dost síly a energie a
 • jste silní, pevní v kramflecích a jistí sami sebou...

Ono to totiž nejde jinak!

Medicína umí měřit sílu bodu zaměření

Pořád mluvíme o trénování mysli a bodu zaměření,
ale jak nám ukázala pro změnu medicína, tak jde v prvé řadě o naši energii, kterou vysíláme. A čím jasnější je náš cíl,
tím jasněji máme zaměřenou energii, kterou vysíláme.
A tato síla je měřitelná.

Všichni jsme z energie stvoření. To je fakt. Jak vypadá atom,
to víme všichni z fyziky základní školy a z čeho se skládá víme také. A všichni tak už od základní školy víme, že jednotlivé prvky atomu se uvnitř prostě "jen tak vznáší" - Oni se tedy nevznáší jen tak, jsou spojené energií.

A pak už se to nabaluje → atomy → molekuly → a ve finále si na celek můžeme sáhnout. A vše je z atomů a molekul.
Proto se dají energií ovlivňovat nejenom lidé, ale i věci - ale to už jsme zabrousili zase do kvantové fyziky a jejích poznatcích
o hmotě a jejím chování. Já se zase vrátím k medicíně a měření energie. 

Medicína (přesněji emoční psychologie) může jasně změřit dosah našeho energetického pole (elektrické přenosy - také známe
z biologie základní školy - EKG pro srdce a EEG pro mozek).
A ukázalo se, že pole vysílané srdcem je mnohonásobně větší, než pole vysílané pouhým mozkem!
Rozdíl je přitom naprosto neskutečný!

Dosah našich mozkových vln je cca 0,5 metru, zatímco dosah energetického pole srdce je 2,5 metru!

Ne nadarmo se říká:

"Přej si ze srdce!"

Že? 🙂

Karma zdarma

Když jste šťastní, ze srdce šťastní, vychází z Vás dobrá energie skoro až do 3 metrů. Tím se dostávám k tomu, čemu spousta lidí říká karma. Nejde ani tak o karmu, jako o to, že energie se neztrácí (opět fyzika základní školy), jen mění svou formu.

A proto, když vyšlete svou špatnou energii myšlenkou, tak Vám například někdo v práci vynadá. Proto, když máte špatnou náladu, tak to nikdy neskončí jednou katastrofou, ale vesele se to na sebe nabaluje, až večer přijdete domů a jen si řeknete,
to byl zas den.

Věda v Americe zašla ale mnohem dál:

"Když se v 90. letech vyhrotily konflikty na blízkém východě, tak se v rámci jednoho velkého experimentu vědci rozhodli vyzkoušet, jestli se pozitivitou a energií dá ovlivnit i větší dav.

První pokus byl proveden v rámci 24 amerických měst nad 10 tis. obyvatel. Vzali skupinu zkušených
a vyškolených osob v transcendentální meditaci, která spočívá v naladění na vnitřní mír. Tyto osoby nechali v daném místě ve skupině meditovat. Výsledkem byl v daných městech výrazný pokles násilí, vloupání a i nehod.

Experimenty dále pokračovaly a probíhaly taky
ve dnech svátků, demonstrací a dalších nestandardních dnech, aby došlo k naprostému vyloučení externích vlivů a statistických odchylek. 

Tento experiment ukázal, že stačilo 1 % osob vyškolených ve speciálních meditacích
v praci s vnitřním mírem, aby svou zaměřenou energií zmírnili kriminalitu a nehody v takto velkých městech.

Cílem tohtoto experimentu ale bylo vyzkoušet výsledky této metody na blízkém východě. Vzali proto opět jen 1 % těchto vyškolených lidí do válečné oblasti a opět je nechali meditovat. V různé dny,
v různé časy. A vše s naprosto stejným výsledkem, klesly nehody, teroristické útoky i počet přepadení.
Za nějakou dobu se samozřejmě vše vrátilo
do starých kolejí, protože se nezměnili lidé v centru celého dění. Výsledky jsou přesto alarmující a věřím, že kdyby mohly probíhat v delším časovém horizontu, budou výsledky stabilnější a déletrvající."

Proto i Vy samotní, jako jednotlivci, máte ohromnou moc změnit svět kolem sebe. Jen se sami nalaďte na Váš vnitřní mír
a štěstí. Možná to bude znamenat, že se lidé a věci kolem Vás vymění, ale to přece nevadí. Stane se to, čeho chcete dosáhnout, jakou cenu za to budete ochotni zaplatit, to už je otázka jiná.

A proto při dosahování snů nevzniká nic špatného. Není to ani možné. Vyvolává to ve Vás až příliš dobrých myšlenek,
až příliš vzrušení kolem žaludku. Nemůžete dělat nic jiného, než se usmívat. A jestli si teď říkáte, jak je to možné, když jste svého cíle ještě nedosáhli, proč byste měli mít tak skvělou náladu a cítit se šťastně. Tak na to má věda také svou odpověď. 

Simsala-bim & mozek věří a prožívá

Plné dávky vysvětlení se tomuto jevu dostalo až v NASA, někdy kolem poloviny minulého století, ve které bylo při trénování kosmonatů do vesmíru zjištěno, že když se v mysli připravují na let (nikdy tam nebyli, takže jediná možnost přípravy je,
si průběh letu představit, i když mají různé simulátory, které jim v tom pomáhají), mozek na tuto představu reaguje úplně stejně, jako kdyby ve vesmíru skutečně byli! Čím lepší je představa, tím více dáváte mozku impulzů a on nepozná
(a nebo to pro něj není důležité), jestli se vše odehrává pouze ve Vaší hlavě a nebo se to odehrává doopravdy.
Takovou moc má naše představivost!

Tato technika využítí představivosti se jmenuje vizualizace a byla v 70. letech 20. století převzata z NASA do tréninku amerických reprezentantů pro Olympijské hry. V 90. letech minulého století už měla věda k dispozici zase lepší techniku a tak změřili mozkovou aktivitu při skutečném závodě a potom při psychické předzávodní přípravě.
Zjistili, že tato aktivita byla totožná!

A protože tohle samozřejmě nestačilo, tak se zkoumá dál, jaké možnosti má náš mozek. Jasně, že to vědu fascinuje. Ne nadarmo věda sama prohlašuje, že svůj mozek využíváme pouze na 10 % a zbytek je pro nás zatím záhadou.
A o tomto čísle už jste určitě také slyšeli. 

 

Jenže tímto se věda nezastavila. Začala zkoumat více schopnosti mozku, které jsme schopni ovládat. Díky tomu vznikl krásný vědní obor, který se jmenuje Neurolingvistické programování a je postaven na výzkumech, které dokázaly, že můžeme cítit a prožívat vše, co si přejeme a kdykoliv si to přjeme. Ovládání mozku je stejné, jako začít cvičit  naše tělo. Natrénujete to.

Už navždy máte možnost cítit se jen dobře  - JE TO JEN VAŠE VOLBA!

Dám Vám k mozku a jeho představivosti, a jejich vlivu na tělo, ještě jeden příklad, který si myslím, stojí za pozornost:

"Vědci vzali 3 skupiny lidí a dali jim různorodé úkoly ohledně hubnutí. 1. skupina začala cvičit podle předem stanoveného tréninkového plánu - do teď nikdo z žádné skupiny necvičil. 2. skupina začala provádět stejný tréninkový plán, ale ve své mysli. 3. skupina byla kontrolní a nedělala nic. Za měsíc měřili zvýšení kondice.
1. skupina si zvýšila kondici o 40 %, 3. skupina samozřejmě nic, ale vědci byli fascinováni skupinou 2., která dosáhla zvýšení kondice o 20 %!!!"

Náš mozek je neuvěřitelný přístroj a my máme jedinečnou možnost ho ovládnout (náš mozek jsme stejně my a nikdo jiný)
a využívat ho pro svůj prospěch.

Vystačíte si úplně sami

Hodně mých klientů se mnou souhlasí v tom, že je obrovská výhoda, že nikoho dalšího nepotřebujete, aby se Váš život zlepšil.
Už se můžete spolehnout jen a jen na sebe a toto zjištění je osvobodilo. A musím se přiznat, osvobodilo i mně. Spoléhat se na druhé, ať už v čemkoliv bylo tak hrozně frustrující a plné bezmoci, že se to místy ani nedalo vydržet. Jasně, že tomu tak muselo být, nad druhými nemáme žádnou moc. (Vzpomeňte si na první obrázek na této stránce.) Proto i v tomto vidím obrovský přínos trénování mysli a vzdělávání se v osobním rozvoji. 

Nejenom, že otočíte svůj bod záměření na pozitiviní aspekty, protože k Vašim snům se vážou pouze šťastné pocity, takže i Vy budete lepší, jistější, hodnější, shovívavější a laskavější lidé, ale hlavně ovládnete svoje emoce a začnete mířit ke svým cílům.
A co si budeme povídat:

"Kdyby se všichni starali o sebe, bude o všechny postaráno."

A budou šťastní. Proto to funguje. A myslím si, že každý člověk, který na této planetě je šťastný, je prospěšný mnohem více,
než kdyby se sám, na úplném dně, za každou cenu, snažil pomoct ostatním. Napřed pomozte sobě, abyste svou lásku a přízeň
a skutečnou pomoc mohli dávat. Jestli to neuděláte, budete sami ze sebe dávat na dluh a to vede k dalšímu propadu Vaší životní situace. Například k tomu, že k Vám lidé budou nevděční a budou Vás využívat.

 

Výhod systémů na štěstí a na úspěch je spoustu a každý uvidí tu svou největší výhodu v něčem jiném. A když se pustíte
do trénování mysli i Vy a začnete být konečně a skutečně šťastní, tak na mnoho dalších výhod ještě přijdete. 

S TRÉNOVÁNÍM MYSLI DOKÁŽETE TOTO VŠECHNO

Konkrétní přínosy, které můžete čekat pro sebe samé:

 • 1
  Změní se Váš úhel pohledu a začnete se dívat na věci s orientací na to dobré a ne na to špatné jako dosud.
 • 2
  Naučíte se nepotlačovat to zlé, ale vypořádat se s tím. Například potlačené emoce z křivd z minulosti, neschopnost odpustit, neustálé žití v minulosti.
 • 3
  Odhalí se Vaše bloky, které Vás brzdí, abyste žili Váš život snů a naučíte se tyto bariéry nejen zdolat, ale zničit tak, aby se už nevrátily.
 • 4
  Poznáte sami sebe a svou hodnotu, čímž automaticky a ohromnou měrou posílíte svoje sebevědomí. 
 • 5
  Vaše vztahy budou nekomplikované, láskyplné a obohacující, protože k nim budete přistupovat bez komplexů a strachů. 
 • 6
  Budete výkonější v každé činnosti, protože budete umět zaměřovat energii, perfektně se soustředit a dokonale plánovat.
 • 7
  Najdete odpověď na každou otázku, protože víte, jak ji v sobě najít. 
 • 8
  Víte, co je pro Vás nejlepší a tak vždy znáte cestu, kudy se vydat a jak se rozhodnout. 
 • 9
  Vezmete za svůj život plnou odpovědnost a budete vědět, že cokoliv se Vám děje, je jen a jen výsledek Vašich myšlenek.
 • 10
  Naučíte se ovládat svoje emoce a tak nebude už nikdy důvod, abyste se cítili špatně, když to budete umět přepnout. 

A MNOHEM VÍC! Protože všichni nechceme stejného partnera, stejné auto, stejnou práci, stejné zážitky, stejnou kondici, stejné... → Doplňte si co chcete. 

 

Na jedno Vás ale upozorním! Cesta to NEBUDE JEDNODUCHÁ! Možná nebude ANI RYCHLÁ. Možná občas budete mít
STO CHUTÍ TO VZDÁT a tak mějte VŽDY na paměti tuto věc:

Dovolte sami sobě překonávat se tak, jak to vidíte v těch nejdivočejších snech
a žijte život, který Vás ohromí!

Užitečné odkazy